Belgia zniosła wszystkie obostrzenia związane z koronawirusem. Sprawdź, jak zmieniły się zasady wjazdu

Belgia wprowadziła nowe zasady dotyczące wjazdu do kraju. Z dniem 23 maja 2022 roku zniesione zostały wszystkie pandemiczne restrykcje.

Więcej informacji na temat nowinek związanych z podróżowaniem znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Pandemia mocno dała się we znaki branży turystycznej. Granice wielu państw przez miesiące były zamknięte. Teraz kiedy zachorowań i hospitalizacji jest mniej, coraz więcej krajów znacznie ograniczyło obostrzenia wyjazdowe, a niektóre znoszą je całkowicie. Tak zrobiły między innymi Czechy, Argentyna, Wietnam i Cypr. 23 maja 2022 roku na ten krok zdecydowała się Belgia. 

Zobacz wideo Bożek: Zdecydowanie łatwiej jest nam walczyć o Puszczę Amazońską niż o drzewo, które niszczy sąsiad

Belgia znosi restrykcje związane z koronawirusem. Obowiązują nowe zasady wjazdowe

Turyści zza granicy bez problemów mogą przekraczać granicę. Wcześniej aby wjechać do Belgi, trzeba było mieć ważny powód, ponieważ do 23 maja br. kraj dla zwiedzających był zamknięty. 

Obecnie goście nie muszą mieć już przy sobie certyfikatu szczepienia, zaświadczenia o wcześniejszym chorowaniu ani negatywnego wyniku testu na COVID-19. Od 11 marca 2022 roku nie trzeba również wypełniać formularza lokalizacyjnego (PLF). 

Jakie jeszcze zmiany wprowadzono? Zlikwidowano obowiązek zakrywania nosa i ust w transporcie publicznym. Maseczki należy zakładać w placówkach medycznych (w szpitalach, przychodniach, gabinetach lekarskich) i aptekach. Nie musimy ich nosić w gabinetach terapeutycznych, psychologicznych i dentystycznych, jednak nadal są w tych miejscach rekomendowane.

Kwarantanna dla osób zarażonych małpią ospą

Jak podaje portal politico.eu, w Belgii wykryto cztery przypadki małpiej ospy. Chociaż trudno zarazić się wirusem, to kraj jako pierwszy wprowadził obowiązek izolacji dla osób, które przechodzą tę infekcję. Patogen endemicznie występuje w rejonach Afryki Środkowej i Zachodniej. W ostatnim czasie  przypadki zachorowań odnotowano  również w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Włoszech, Izraelu, Szwecji, Kanadzie, USA i Australii. 

Więcej o: