Dzień Dziecka - lista atrakcji i ciekawych miejsc, które warto odwiedzić w to szczególne święto

Pierwszy czerwca to wyjątkowa data zarówno dla wszystkich dzieci, jak i dla dorosłych. Dzień Dziecka to czas pełen uśmiechu, atrakcji i prezentów. Jeśli szukasz kreatywnego pomysłu na tę wyjątkową okazję, koniecznie sprawdź naszą listę ciekawych miejsc. Z pewnością spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami - 1 czerwca wypada w tym roku w środku tygodnia a dokładniej w środę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by na ten dzień zaplanować ciekawe atrakcje lub krótki wyjazd. Dla wszystkich dzieci i ich rodziców przygotowaliśmy najciekawsze punkty na mapie, które warto odwiedzić. 

Pomysł na Dzień Dziecka. Mapa ciekawych miejsc dla najmłodszychPomysł na Dzień Dziecka. Mapa ciekawych miejsc dla najmłodszych

Dzień Dziecka spędzony blisko natury

Dzieci uwielbiają obserwacje przyrodnicze, poznawanie i podziwianie życia zwierząt. Dzień Dziecka to doskonała okazja na obcowanie z naturą na wiele sposobów! Jedną z najpopularniejszych atrakcji, która zadba o tego typu wrażenia, jest oczywiście Orientarium w Łodzi. To najnowocześniejszy kompleks odtwarzający klimat Azji Południowo-Wschodniej i jedyne takie miejsce w Polsce. Mieszka tam aż 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb, które można podziwiać w wielkim tunelu oraz 10 przeszklonych zbiornikach wodnych. To miejsce, które wywoła zachwyt odwiedzających w każdym wieku. Warto podkreślić, że na Dzień Dziecka przygotowano tam ciekawe warsztaty i wiele niespodzianek. 

Atrakcje w parkach rozrywki - Dzień Dziecka 2022 

W Dzień Dziecka nie może zabraknąć atrakcji i ciekawych rozrywek! Energylandia z pewnością zadowoli każdego - miejsce oferuje wiele opcji, zarówno dla najmłodszych jak i dla tych nieco starszych dzieciaków, szukających mocniejszych wrażeń. Od 1 do 4 czerwca organizowane jest Kinder Party, w tych dniach dzieci w różnym wieku liczyć mogą na morze atrakcji, prezenty, animacje, rozdawanie i modelowanie balonów czy nagrody w Kole Fortuny. Ponadto w Enerylandii można zrealizować bon turystyczny, który jest ważny jeszcze tylko do września 2022 roku. 

Zobacz wideo Family Fest - wyjątkowy Dzień Dziecka w Arkadach Kubickiego

Na ciekawe wydarzenia i atrakcyjne promocje możemy liczyć także w najpopularniejszym parku wodnym Suntago. Od 1 do 3 czerwca trwa Kids Week - z tej okazji dzieci poniżej 16 roku życia mogą liczyć na bilet tańszy aż o 40 proc. Znajdziemy tam 32 zjeżdżalnie na sześciu kondygnacjach,12 tematycznych saun, a miejsce odpoczynku pod 300 palmami.

Baseny są przystosowane dla dzieci, nie brakuje tam płytkich i ciepłych akwenów. Atrakcją dla nieco starszych może być np. basen, który generuje sztuczne fale czy spływ na pontonie po rwącej rzece. 

Atrakcje i ciekawe wydarzenia będą organizowane w całej polsce - wiele miast przygotowuje warsztaty, spektakle, konkursy i zabawy. Warto także wspomnieć o obowiązującej promocji organizowanej przez PKP Intercity. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w naszym artykule: Dzień Dziecka w PKP Intercity - dla najmłodszych i rodziców przygotowano atrakcyjne ceny biletów

Więcej o: