Dzień Dziecka - lista atrakcji i ciekawych miejsc, które warto odwiedzić w to szczególne święto

Pierwszy czerwca to wyjątkowa data zarówno dla wszystkich dzieci, jak i dla dorosłych. Dzień Dziecka to czas pełen uśmiechu, atrakcji i prezentów. Jeśli szukasz kreatywnego pomysłu na tę wyjątkową okazję, koniecznie sprawdź naszą listę ciekawych miejsc. Z pewnością spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami - 1 czerwca wypada w tym roku w środku tygodnia a dokładniej w środę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by na ten dzień zaplanować ciekawe atrakcje lub krótki wyjazd. Dla wszystkich dzieci i ich rodziców przygotowaliśmy najciekawsze punkty na mapie, które warto odwiedzić. 

Dzień Dziecka spędzony blisko natury

Dzieci uwielbiają obserwacje przyrodnicze, poznawanie i podziwianie życia zwierząt. Dzień Dziecka to doskonała okazja na obcowanie z naturą na wiele sposobów! Jedną z najpopularniejszych atrakcji, która zadba o tego typu wrażenia, jest oczywiście Orientarium w Łodzi. To najnowocześniejszy kompleks odtwarzający klimat Azji Południowo-Wschodniej i jedyne takie miejsce w Polsce. Mieszka tam aż 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb, które można podziwiać w wielkim tunelu oraz 10 przeszklonych zbiornikach wodnych. To miejsce, które wywoła zachwyt odwiedzających w każdym wieku. Warto podkreślić, że na Dzień Dziecka przygotowano tam ciekawe warsztaty i wiele niespodzianek. 

Atrakcje w parkach rozrywki - Dzień Dziecka 2022 

W Dzień Dziecka nie może zabraknąć atrakcji i ciekawych rozrywek! Energylandia z pewnością zadowoli każdego - miejsce oferuje wiele opcji, zarówno dla najmłodszych jak i dla tych nieco starszych dzieciaków, szukających mocniejszych wrażeń. Od 1 do 4 czerwca organizowane jest Kinder Party, w tych dniach dzieci w różnym wieku liczyć mogą na morze atrakcji, prezenty, animacje, rozdawanie i modelowanie balonów czy nagrody w Kole Fortuny. Ponadto w Enerylandii można zrealizować bon turystyczny, który jest ważny jeszcze tylko do września 2022 roku. 

Zobacz wideo Family Fest - wyjątkowy Dzień Dziecka w Arkadach Kubickiego

Na ciekawe wydarzenia i atrakcyjne promocje możemy liczyć także w najpopularniejszym parku wodnym Suntago. Od 1 do 3 czerwca trwa Kids Week - z tej okazji dzieci poniżej 16 roku życia mogą liczyć na bilet tańszy aż o 40 proc. Znajdziemy tam 32 zjeżdżalnie na sześciu kondygnacjach,12 tematycznych saun, a miejsce odpoczynku pod 300 palmami.

Baseny są przystosowane dla dzieci, nie brakuje tam płytkich i ciepłych akwenów. Atrakcją dla nieco starszych może być np. basen, który generuje sztuczne fale czy spływ na pontonie po rwącej rzece. 

Atrakcje i ciekawe wydarzenia będą organizowane w całej polsce - wiele miast przygotowuje warsztaty, spektakle, konkursy i zabawy. Warto także wspomnieć o obowiązującej promocji organizowanej przez PKP Intercity. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w naszym artykule: Dzień Dziecka w PKP Intercity - dla najmłodszych i rodziców przygotowano atrakcyjne ceny biletów

Więcej o: