EasyJet odwołuje ponad 200 lotów na najbliższe 10 dni! Jaka jest przyczyna tej sytuacji?

Popularna brytyjska linia lotnicza EasyJet odwołała ponad 200 lotów na najbliższe 10 dni. Decyzja przewoźnika pokrzyżowała wakacyjne plany nawet 36 tysiącom turystów. Pasażerowie nie kryją rozczarowania - w Wielkiej Brytanii zaczął się bowiem tydzień wolnego od zkolnych zajęć i wiele osób zaplanowało w tym czasie urlop. Powód anulowanych lotów jest niejednoznaczny.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Linie lotnicze EasyJet podjęły decyzję o odwołaniu ponad 200 lotów z lotniska Londyn-Gatwick. Informacja wywołała spore oburzenie wśród Brytyjczyków, ponieważ zakłócenia obejmują okres "Summer half term", czyli tydzień wolny od szkoły. Przewoźnik poinformował pasażerów o zmianach zaledwie dwa dni przed planowanymi rejsami. 

Samolot linii EasyJetWlk.Brytania. EasyJet usuwa siedzenia w samolotach. Braki w personelu

EasyJet odwołuje ponad 200 połączeń 

Od kilku tygodni na Europejskich lotniskach panuje chaos - wiele lotów jest opóźnionych, a nawet odwołanych. Problem nie ominął także Wielkiej Brytanii, gdzie powodem utrudnień jest nie tylko duży popyt na podróże, ale także braki w personelu. 26 maja brytyjski przewoźnik EasyJet odwołał ponad 200 lotów zarówno z, jak i do kraju. Sytuacja znacząco się pogarsza, ponieważ w ciągu kolejnych 10 dni zostanie ponownie anulowanych kolejnych 240 rejsów. 

Utrudnienia spotkają pasażerów lotniska Londyn-Gatwick a powód może wydawać się nieoczywisty. Przewoźnik podjął taką decyzję, ponieważ chce uniknąć chaosu i gigantycznych kolejek oraz zapewnić pasażerom profesjonalną obsługę. Niestety, zarząd EasyJet nie widzi innego rozwiązania, dlatego postanowiono odwołać loty

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia Wybierz serwis

240 odwołanych lotów z lotniska Londyn-Gatwick

Pasażerowie londyńskiego lotniska borykać się z utrudnieniami będą od 28 maja do 6 czerwca. Przewoźnik w ciągu tych 10 dni odwoła 240 lotów. Na liście anulowanych rejsów znajdzie się wiele wakacyjnych kierunków w tym m.in. Sewilla w Hiszpanii, Funchal na Maderze, Reykjavík, Agadir i Marrakesz w Maroku czy Cagliari. Według informacji podawanych w brytyjskich mediach sytuacja dotknie blisko 36 tys. pasażerów. 

W oficjalnym komunikacie prasowym, podanym przez rzeczniczkę brytyjskich linii lotniczych, możemy przeczytać:

Przepraszamy, że o niektórych utrudnieniach i odwołaniach lotów informowaliśmy naszych klientów tak późno. Było to jednak konieczne, aby zapewnić odpowiedni poziom usług w tak pracowitym czasie. Pasażerowie, których loty zostały odwołane, mają możliwość zmiany rezerwacji lub otrzymania zwrotu pieniędzy i mogą ubiegać się o odszkodowanie zgodnie z przepisami.

Źródło: The Independent

Więcej o: