Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Chociaż pogoda w maju była kapryśna, czerwiec zapowiada się wyjątkowo pięknie. Temperatury wzrosną, możemy spodziewać się upałów, ale niewykluczone są także opady deszczu i letnie burze.
Synoptycy z IMGW zapowiadają pogodny m
iesiąc - będzie ładnie, słonecznie i ciepło. W pierwszych dniach czerwca na termometrach zobaczymy od 17 do 19 stopniu Celsjusza. Nocami temperatura może spaść do 10 stopni.
Pierwszy weekend czerwca nie będzie zbyt przyjemny, zwłaszcza w zachodniej i południowej części Polski. Tam możemy spodziewać się opadów i burz. Deszczowa aura nie potrwa długo, bo już we wtorek 7 czerwca ustąpi. Niestety w czwartek, 9 czerwca opady przeniosą się nad województwo świętokrzyskie oraz lubelskie.
Druga połowa czerwca zapowiada się znacznie lepiej - temeperatury poszybują w górę, a termometry wskażą od 18 do 21 stopni, a w kolejnych dniach podskoczą nawet do 25 stopni. Taka pogoda utrzymywać się będzie aż do 17-19 czerwca. W ciągu tych dni szanse na opady deszczu i burze są niewielkie. Dodatkowo w niektórych rejonach Polski będzie można spodziewać się nieba bez żadnych zachmurzeń.
Ostatnie dni czerwca będą jeszcze piękniejsze, a temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza. W województwie opolskim termometry wskażą nawet 27 stopni. Jednak w północno-wschodniej części kraju można spodziewać się burz i opadów. Deszczową aurę zapowiadamy także w województwie zachodniopomorskim. Pozostałe regiony cieszyć się będą słoneczną pogodą z małym zachmurzeniem.
Nad morzem warunki będą dopisywać, a pogoda sprzyjać plażowaniu i innym atrakcjom. Pomijając pierwsze dni miesiąca, od weekendu będzie można korzystać z dobrej pogody. Termometry wskażą od 18 do 24 stopni Celsjusza. Niewykluczone są opady deszczu i burze, jednak pojawią się bardzo sporadycznie.
Miłośnicy gór muszą się przygotować na pierwsze, wyjątkowo chłodne i deszczowe dni miesiąca. Synoptycy przewidują opady, a na termometrach zaobserwujemy wzrost maksymalnie do 15 kresek. Cieplej zacznie się robić w drugiej połowie miesiąca - wtedy temperatura powinna wzrosnąć do 22 stopni.
Prognoza długoterminowa jest obarczona dużą niepewnością. Wynika to z ryzyka wystąpienia nagłych zjawisk meteorologicznych, jak i z różnorodności wykorzystywanych w modelach prognostycznych założeń fizycznych, statystycznych oraz równań matematycznych.
Źródło: windy.com