Ten sprytny trik sprawi, że skrócisz czas czekania na bagaż w terminalu lotniczym

Ekspert od podróży zdradził sekret dotyczący tego, jak szybciej odebrać swój bagaż z lotniska. Mężczyzna przekonuje, że aby przyspieszyć odbiór walizek, wystarczy upewnić się, że jest się jednym z ostatnich pasażerów, którzy dokonują odprawy.

Thomas Lo Sciuto, pracownik obsługi lotu na jednym z lotnisk w USA, twierdzi, pasażerowie oddający swoje bagaże na samym końcu, mogą liczyć na ich wcześniejszy odbiór z docelowego lotniska. Jest to związane z kolejnością układania walizek w luku bagażowym. 

Zastanawiasz się, gdzie w samolocie lądują walizki? Krótkie nagranie z TikToka wszystko wyjaśnia!

Napis 'Witamy w Lunton' widziany z lotu ptaka Youtuber zrobił kawał pasażerom samolotu. Niektórzy wpadli w panikę

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Chcesz szybciej odebrać bagaż? Nie zapomnij o tej naklejce!

Innym sposobem jest odebranie na lotnisku bezpłatnej naklejki z napisem "zawiera kruche przedmioty" i naklejenie jej na bagaż. Walizki i torby oznaczone w ten sposób często są ładowane do samolotu jako ostatnie, co oznacza, że jako pierwsze trafią na taśmę.

Jeśli zamierzamy skorzystać z tego sposobu, musimy pamiętać, aby nie wpisywać na naklejce adresu - to bowiem może przyciągnąć potencjalnych złodziei, którzy wiedząc, że jesteśmy poza domem, mogą skorzystać z okazji i włamać się, aby okraść nasze mieszkanie. 

Aplikacja w telefonie ułatwia pasażerom przejście procedur przed podróżą

Aby zaoszczędzić czas i usprawnić podróż, warto skorzystać z dedykowanych aplikacji. Pasażerowie chcący dokonać natychmiastowej odprawy, mogą skorzystać z aplikacji o nazwie TripIt. Dzięki niej mają możliwość zapanowania czasu potrzebnego na przejście niezbędnych procedur na lotnisku. Za pomocą tej aplikacji można także sprawdzić, jak duża kolejka czeka nas przy punkcie kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.

Sprawdź także: Co się dzieje z walizką po odprawie? Pracownik lotniska: To dlatego loty są opóźnione

Pracownicy lotniska pokazali, co przywożą ze sobą turyści "Miała być ekstrawaganckim stojakiem". Koszmarna pamiątka turysty

Więcej o: