Rosjanie chcą spędzać wakacje w europejskich kurortach. Sankcje im to uniemożliwiają

Atak Rosji na Ukrainę sprawił, że na kraj agresora nałożone zostały sankcje. Objęły one między innymi zakaz podróżowania. Rosyjscy turyści nie mogą wybrać się zatem na wakacje do lubianych przez siebie miejsc. Z ankiety opublikowanej przez portal Russian Travel Diggest wynika, że najbardziej brakuje im europejskich kurortów.

Więcej informacji na temat nowości związanych z podróżowaniem znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Rosjanie mocno odczuli sankcje, które zachód nałożył na ich kraj. Tamtejsi turyści nie mogą odwiedzać niektórych krajów, ponieważ przeloty międzynarodowe zostały dla nich zamknięte. Jak pokazują wyniki ankiety przeprowadzonej przez NAFI i opublikowanej przez portal Russian Travel Diggest, mieszkańcy Rosji najbardziej chcieliby odwiedzić Włochy, Turcję i Francję. Na liście pojawiły się też inne kraje. 

Zobacz wideo Jakie są oczekiwania Polski przed szczytem NATO w Madrycie?

Wakacje 2022. Turyści wracają do stolicy Włoch Wakacje 2022. Turyści masowo wracają do stolicy Włoch

Rosjanie chcą wyjeżdżać na wakacje. "Tęsknią za podróżami"

Jak podaje portal podróże.onet.pl, obywatele Rosji mogą spędzić urlop we Włoszech. Ani włoski rząd, ani rosyjski nie zakazał turystycznych podróży między dwoma krajami. Rosjanie muszą jednak korzystać z przesiadek w innych krajach, na przykład w Serbii, Turcji lub Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Taką ofertę przedstawił Touroperator Pac Group. 

Rosyjscy turyści w przeprowadzonej w maju 2022 roku ankiecie, oprócz Włoch, Francji i Turcji, wytypowali również inne państwa, w których chętnie spędziliby urop. Na liście znalazły się Chiny, Egipt, Niemcy, Japonia, Hiszpania, Tajlandia, USA, Indie, ZEA, Grecja, Wielka Brytania, Brazylia, Australia, Wietnam, Kupa, Szwajcaria oraz Cypr. 

Rosjanie tęsknią za międzynarodowymi podróżami. Chcą wylecieć za granicę, by poznać historię, kulturę i obejrzeć atrakcje przyrodnicze w innych państwach

- czytamy wypowiedź Iriny Iwankowej, dyrektorki ds. badań w dziedzinie turystyki i transportu w NAFI, na stronie russtd.com. Dodała, że ważna jest współpraca z zagranicznymi biurami podróży. Ma to, jej zdaniem, odwrócić sytuację w branży turystycznej. 

Niezwykle ważne jest również przywrócenie międzynarodowej komunikacji lotniczej i kolejowej

- powiedziała. 

Samolot WizzAir Wizz Air zaprasza obywateli Ukrainy na rekrutację. Planuje zatrudnić 100 osób

Więcej o: