Władze Szanghaju ogłosiły, że złagodzą restrykcje pandemiczne. Celem jest wznowienie pracy firm

Władze Szanghaju zakomunikowały, że będą zmiany w aktualnych obostrzeniach pandemicznych. Jest to spowodowane chęcią przywrócenia normalnego funkcjonowania lokalnych przedsiębiorstw. Łagodniejsze restrykcje mają też zachęcić ludność do powrotu do pracy.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Po epidemii SARS miał powstać system zapobiegania wybuchom pandemii. Dlaczego zawiódł?

W niedzielę, 29 maja 2022 roku władze Szanghaju ogłosiły, że od pierwszego czerwca bieżącego roku zostaną złagodzone restrykcje covidowe. Jest to spowodowane przede wszystkim chęcią zaktywizowania gospodarki miasta, ale także krytyką, jaka spadła na Szanghaj zarówno ze strony mieszkańców miasta, jak i obywateli innych państw. 

Ścisły lockdown w Szanghaju jest skutkiem polityki "zero COVID-19". Trwa od końca marca

Surowy lockdown panuje w Szanghaju od przełomu marca i kwietnia. Restrykcje pozbawiły mieszkańców dochodów, a także spowodowały walkę o żywność i lekarstwa. Jeden z internautów, chiński rysownik Badiucao, wrzucił jakiś czas temu na swoim Twitterze zdjęcie z krótkim opisem "Szanghaj. Ludzkie Zoo". 

Z powodu tej trudnej sytuacji władze Szanghaju postanowiły wprowadzić zmiany w obowiązujących restrykcjach pandemicznych.

Od czerwca w Szanghaju obostrzenia zostaną poluzowane. Mieszkańcy będą mogli wrócić do pracy

Jak podaje agencja Reuters, szczegóły na temat zmian nie są znane, jednak wiadomo, że:

  • zostaną zmniejszone niektóre podatki na zakup samochodów,
  • zostanie przyspieszone emitowanie obligacji lokalnych samorządów,
  • projekty nieruchomości będą szybciej zatwierdzane,
  • ponownie będą przyznawane kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw,
  • "Białe listy" wybranych firm, które mogą działać zostaną anulowane;
  • wymagania dotyczące testów na COVID-19 będą łagodniejsze dla tych, którzy chcą wejść do miejsc publicznych, dzięki czemu ludzie będą mogli wrócić do pracy.

Od niedzieli (29 maja 2022 roku) otwarte jest centrum handlowe Plaza 66, znajdujące się w centrum Szanghaju. Oprócz tego transport publiczny na terenie Pudong News Ares (siedziba największego lotniska i dzielnicy finansowej Szanghaju) został w pełni wznowiony.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: