Wakacje 2022. Turyści wracają do stolicy Włoch. Szykuje się lato bez obostrzeń

Turyści z wielu krajów w ostatnich dniach przyjechali do stolicy Włoch. Wśród odwiedzających znaleźli się też Polacy. Wiele wskazuje na to, że tegoroczne wakacje miną bez większych restrykcji związanych z pandemią koronawirusa.

Więcej informacji na temat nowinek związanych z podróżowaniem znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Wiele wskazuje na to, że wakacje w 2022 roku turyści odwiedzający Włochy nie będą narażeni na restrykcje związane z pandemią koronawirusa. W ostatnich dniach do Rzymu zjechało się wielu podróżnych z różnych zakątków świata. Wśród odwiedzających stolicę byli Polacy, Francuzi, Niemcy, Hiszpanie oraz Amerykanie. Turystów można spotkać przede wszystkim na Placu Hiszpańskim lub przed Koloseum. Część osób wybrała się również do Watykanu, by uczestniczyć w modlitwach na placu Świętego Piotra i audiencjach papieża Franciszka. 

Zobacz wideo Ewelina Lisowska zwiedza Rzym

Wakacje 2022. Turyści masowo rezerwują hotele w Rzymie

Jak podaje portal turystyka.wp.pl, hotelarze przyznają, że wielu turystów planuje odwiedzić Rzym. Póki co ich liczba nie jest porównywalna do tej, którą odnotowano przed wybuchem pandemii koronawirusa, czyli w 2019 roku. Co ciekawe, większość gości wybiera pokoje bez luksusowych udogodnień. Na uwagę zasługuje również fakt, że część hoteli (ponad 150 z 1251) zostało zamkniętych ze względu na długi spowodowane lockdownem.

To były dwa trudne lata i jeszcze nie wyszliśmy całkowicie z kryzysu. Już widać Amerykanów. Wciąż jednak brakuje turystów z ważnej części świata, czyli z Azji: Chin, Korei Południowej, Japonii, a także naturalnie z Rosji

-  powiedział prezes federacji branży hotelowej Giuseppe Roscioli cytowany przez portal wp.pl. Dodał, że wrzesień i październik są miesiącami, w których turyści najczęściej odwiedzają Rzym. Wyraził także nadzieję na to, że ten okres pozytywnie wpłynie na włoską turystykę

Restrykcje we Włoszech mają być zniesione jeszcze przed wakacjami

Wiele wskazuje na to, że obostrzenia będą całkowicie ograniczone. Jeszcze do 31 maja 2022 roku przy wjeździe do Italii wymagany jest negatywny wynik testu na koronawirusa lub certyfikat szczepienia. Po 15 czerwca 2022 roku zniesiony zostanie obowiązek zakrywania nosa i ust w środkach transportu publicznego, kinach, teatrach oraz w innych zamkniętych lokalach rozrywkowych. 

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: