Nowość w letniej siatce połączeń z Warszawy. Odwiedzimy "bramę Orientu"

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają połączenie do Baku - największego miasta na Kaukazie i stolicy Azerbejdżanu. Rejsy są już dostępne w systemach rezerwacyjnych.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak idealnie przejechać tor F1 w Baku?

Po raz pierwszy w swojej historii LOT uruchamia połączenia ze Stolicą Azerbejdżanu. Ma to nie tylko znaczenie biznesowe (Azerbejdżan jest od lat istotnym partnerem gospodarczym Polski), lecz także turystyczne. Wcześniej przed podróżą w te rejony wiele osób zniechęcał m.in. brak bezpośrednich połączeń lotniczych.

Warto wspomnieć, że w tym roku świętujemy 30-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych z Azerbejdżanem. - Głęboko wierzę, że bezpośredni lot przyczyni się do dalszej promocji polskiego dziedzictwa w Azerbejdżanie i umacniania relacji między dwoma krajami. Z kolei spuścizna polskich architektów w Azerbejdżanie, w postaci przepięknych zabytków, zachwyci turystów z Polski. Zapraszamy na pokład! - powiedział Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT, Rafał Milczarski.

Baku - miasto kontrastów

Położone nad Morzem Kaspijskim Baku ma wiele do zaoferowania turystom. Miasto nazywane jest często "bramą Orientu". Tamtejsze stare miasto zaskakuje medinami znanymi z Maroka oraz kameralnymi uliczkami, przypominającymi te w Stambule.

 

Te elementy tworzą niesamowity kontrast z futurystycznymi wieżowcami, których w stolicy Azerbejdżanu nie brakuje. Dlatego też możemy spotkać się z opinią, że Baku jest miastem ogromnych kontrastów, w którym doskonale udało się połączyć nowoczesność z tradycją. 

 

Loty do Baku z Warszawy

Pierwszy lot do Baku startuje 27 maja o godzinie 23:00 z warszawskiego Lotniska Chopina. Podróż potrwa 4 godziny. Rejsy będą wykonywane cztery razy w tygodniu - we wtorki, środy, piątki i soboty. Loty są już dostępne w systemach rezerwacyjnych.

Więcej na temat stolicy Azerbejdżanu dowiesz się tutaj:

Więcej o: