Rosjanie nie polecą już do Włoch. Najbardziej pożądany przez rosyjskich turystów kraj odmówił im wiz

Zachodnie sankcje spowodowały, że Rosjanie w wielu miejscach nie będą mogli spędzić wakacji. Wszyscy, którzy liczyli na urlop w słonecznej Italii, będą rozczarowani. Włochy odmawiają turystom wydania wiz.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl  

Rosjanie nie polecą do Włoch

Dotychczas Włochy znajdowały się wśród krajów, które Rosjanie najchętniej wybierali na wakacje. Piękna pogoda, pyszne jedzenie, oszałamiające zabytki – o tym wszystkim turyści z Rosji mogą jednak zapomnieć podczas najbliższego lata.

Włochy wprowadzają wizy dla turystów podróżujących z Rosji. VMS, czyli włoskie centrum wizowe, ogłosiło zawieszenie dokumentów dla turystów tego kraju. Nie mogą wystąpić i starać się o wizy. Oficjalnym powodem jest niemożność uiszczania opłat konsularnych. Ten problem jest wynikiem nałożonych wcześniej sankcji.

Ze względu na tymczasową niezdolność Intesa Bank do przyjmowania i uiszczania opłaty konsularnej, włoskie Centrum Wniosków Wizowych nie może przyjmować dokumentów. Wymogiem przyjęcia dokumentów jest bowiem uiszczenie opłaty konsularnej

 – czytamy w oświadczeniu Centrum Wniosków Wizowych VMS.

O wizę mogą więc wystąpić ci turyści, którzy zdążyli pokryć opłaty wizowe i posiadają dokument potwierdzający wniesienie opłaty.

Zobacz wideo Miasto kochanków, jezioro marzeń i... ekstremalna niespodzianka. Skuś się na włoskie wakacje [TRIP WE DWOJE]

Wizy zawieszone do odwołania

Jest to rozwiązanie tymczasowe. Nie podano jednak informacji, kiedy będzie można wystąpić o wizę i pokryć jej koszty. Nie wiadomo też jeszcze, co stanie się z obywatelami Rosji, którzy podróżują bezwizowo, a we Włoszech mają jedynie przesiadkę.

Kolejne informacje na ten temat pojawią się na stronie VMS.

Więcej o: