Turcja na wakacje - europejski hit roku 2022! Analizujemy czy i dlaczego warto wybrać ten kierunek

Turcja stała się jednym z najchętniej wybieranych kierunków na podróż wakacyjną tego roku. Co stoi za tak dużym zainteresowaniem tą celem podróży i czy ostatecznie warto się skusić na ofertę wyjazdu właśnie do Turcji? Analizujemy.
Zobacz wideo Od kebaba po bakławę - kilka dań, dzięki którym zasmakujesz Turcji, nie ruszając się z własnej kuchni

Nie od dziś wiadomo, że Grecja walczy z Turcją o palmę pierwszeństwa wśród europejskich turystów. Piaszczyste plaże, lazurowa barwa mórz i tropikalny klimat. Choć obydwa kraje mają wiele do zaoferowania turystom, to według raportu największego multi agenta Wakacje.pl, Turcja staje się najbardziej pożądanym kierunkiem wakacyjnym. Dlaczego?

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Przepiękny Stambuł, gorąca Riwiera Turecka, a może bajeczne jaskinie Kapadocji? 

Zróżnicowanie terenu Turcji jest tak atrakcyjne, że aż ciężko zdecydować się na wyłącznie jeden kierunek. Jej położenie euroazjatyckie stało się pociągające i bardzo ciekawe. Ten kraj ma do zaoferowania wszystko, czego szukają podróżni. Cudne plaże Riwiery, podmuch morskiej bryzy dla ceniących leniwy, spokojny odpoczynek w promieniach słońca.

Dla miłośników zwiedzania nowych miast, architektury, historii, czy kultury rozwiązaniem może stać się Stambuł. To miasto tętniące życiem i kolorem. Ogromne bazary wypełnione po brzegi sztuką tamtejszego rękodzieła, aromat ogromu malowniczych i niespotykanych przypraw,  wybitna architektura. To tylko kilka aspektów, dla których warto zwiedzić to miasto.

Turcja ma w swojej ofercie także coś, czego próżno szukać gdzieś indziej, to niezwykłe jaskinie i formacje skalne w Kapadocji. Okolica ta znana jest także dzięki atrakcji, która stała się nieodłącznym elementem rodzimego krajobrazu. To wzlatujące o brzasku kolorowe balony, a w nich ludzie podziwiający piękno Kapadocji zaraz po brzasku. 

Turcja na wakacje, czy jest tanio?

Wybierając miejsce wypoczynku, nie tylko zwracamy uwagę na klimat, atrakcje, czy widoki, ważna jest zawsze sfera ekonomiczna planowanej podróży. Oczywiście to, ile wydamy, organizując nasze wakacje, w dużej mierze zależy od nas samych i tego czy korzystamy z opcji all incusive, pięciogwiazdkowych hoteli, czy też nie.

Jednak warto przed wyjazdem zorientować się, czy już na miejscu nie zapłacimy kroci za atrakcje, czy chociażby romantyczną kolację w restauracji. Informacją, która może zachęcić potencjalnych turystów do wybrania Turcji w tym roku, jest osłabienie tamtejszej waluty. Jedna lira kosztuje obecnie koło 31 groszy. Wobec tego, koszty poniesione na miejscu nie wpłyną znacząco na zawartość naszego portfela. 

Wakacje w Turcji 2022, czy warto? Posumowanie

Na Facebooku powstała nawet specjalna grupa dla zainteresowanych wyjazdem do Turcji. Jej nazwa to Wakacje 2022 - Turcja i liczy już aż ponad 40 tysięcy członków.  Użytkownicy dodają co rusz nowe posty, pytają o opinię na temat hotelu czy miejsca. Można się spotkać z ogromem pozytywnych komentarzy. Oto jeden z nich:

Byłam w zeszłym roku w lipcu. Cudowny hotel, nie znalazłam żadnej wady. Pyszne jedzenie, super baseny, blisko plaża. Polecam z całego serca

- komentuje użytkowniczka Facebook'a.

Biorąc pod uwagę różnorodność, jaką daje podróż do tego kraju, a także niskie koszty w samej Turcji, można uznać, że to dobry wybór na zbliżające się wakacje. Warto jednak śledzić bacznie oferty, tak aby wybrać, najbardziej odpowiadającą naszym oczekiwaniom, również finansowym.

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

 

Więcej o: