Plaża z widokiem na panoramę Tatr. Najwyżej położona w Polsce

Na Podhalu na harnasiów i nie tylko na wysokości ok. 1123 m n.p.m czeka piaszczysta plaża. A poza tym rzucanie siekierą do celu, ceprostrada czy dojenie krasuli. To tylko czubek góry lodowej atrakcji, które przygotowano na sobotę - 28 maja. Nie chcesz sprawdzać, ile płynie w tobie góralskiej krwi? Nie musisz. Możesz poleniuchować w leżaku na piasku podziwiając szczyty gór.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Paulina Krupińska zapewnia, że nie ma domu na Podhalu. "Walczę z tym od ośmiu lat"

Dla miłośników gór na Gubałówce przygotowano dodatkową atrakcję - plażę. Już w sobotę odbędzie się jej wielkie otwarcie. W ten sposób Podhale zyska najwyżej położoną plażę w kraju.

Otwarcie plaży z przytupem

Od godz. 9.00 do 19.00 na turystów czekać będzie wiele atrakcji, które przygotowane zostały przez Polskie Koleje Linowe. Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu będą mogli zrelaksować się, grając w mini golfa. Z kolei na odważnych czeka żyroskop, dzięki któremu na własnej skórze odczują siłę przeciążeń grawitacyjnych. Plażowicze będą mogli również liczyć na pokaz iluzjonisty, który przeniesie wszystkich turystów do tajemniczego świata magii.

Ale to nie koniec atrakcji, bo na wszystkich odwiedzających Gubałówkę czeka prawdziwa integracja po góralsku! W "Harnasiowym turnieju" na śmiałków czekać będzie m.in. rzucanie siekierą do celu, tor przeszkód, czyli ceprostrada czy przygotowanie własnego moskola - placka z mąki owsianej lub jęczmiennej, który następnie jest pieczony na rozgrzanej blasze. Każdy z uczestników zabawy poczuje się również jak prawdziwy juhas, a to wszystko za sprawą konkurencji związanej z dojeniem krasuli.

Podczas otwarcia plaży na Gubałówce czas turystom będzie umilać DJ.

Popularne miejsce

Gubałówka jest popularnym miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów w Zakopanem. Ma wysokość od 1120 m na wschodnim końcu do 1129 m na zachodnim końcu. Z jej grzbietu można podziwiać panoramę całych polskich Tatr i Zakopanego oraz Podhala, Pienin, Gorców i Beskidu

Na górę można dostać się pieszo lub koleją linowo-terenową. Bilety można kupić w sklepie internetowym PKL, w biletomatach i kasach w ośrodku. Za normalny bilet zapłacimy 24 zł, a za ulgowy 19 zł za przejazd w obie strony w sezonie niskim oraz odpowiednio 27 i 21 zł w sezonie wysokim.

Źródło: Polskie Koleje Linowe / turystyka.wp.pl

Więcej o: