Planujesz podróż do USA? Nie mamy dobrych wieści. Wzrosną koszty opłat za wjazd

Stany Zjednoczone są częstym marzeniem wielu podróżników, których przyciąga Wielki Kanion czy Nowy Jork. Jednak wyprawa do USA nie wystarcza często, aby zwiedzić wszystkie stany. Jeśli planujecie więc podróż do Ameryki, nie mamy dobrych wieści. Podróż będzie droższa. Co się zmieni?

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl 

Nie ma wiz, ale podróż trzeba zarejestrować

Polska od 2019 roku należy do programu bezwizowego (Visa Veiwer). Dzięki temu możemy podróżować za ocean w celach turystycznych bądź biznesowych na okres do 90 dni bez konieczności ubiegania się o wizę. Wciąż jednak należy dopełnić kilku formalności i wypełnić wniosek, tzw. ESTA, czyli Elektroniczny System Autoryzacji Podróży.

Wzrost opłat za wjazd do USA

Aby zarejestrować się w ESTA, należy wnieść opłatę. Bez dopełnienia tej procedury nie zostaniemy wpuszczeni na teren Stanów Zjednoczonych. Opłata za wjazd do USA zmieni się już 26 maja 2022 roku. Ma obowiązywać przynajmniej do 2027 roku.

Zobacz wideo Jedno z najbogatszych i zarazem najdroższych miast na świecie. Jak wygląda Singapur?

Nowa cena za formalności umożliwiające wjazd do USA wzrośnie znacząco. Mówimy o wzroście o 50 proc.!  Serwis Travel off Path przytacza, że zamiast 14 dolarów będziemy musieli zapłacić 21 dolarów. Kurs jest zmienny, jednak oznacza to orientacyjnie wzrost o 30 zł. Dotychczas płaciliśmy około 60 zł, będziemy płacić około 90 zł. Te kwoty oczywiście mogą szybko się zmienić. Wszystko zależy od kursu złotówki i dolara.

Jest to pierwsza podwyżka od 2015 roku. Departament Bezpieczeństwa Krajowego przekazał, że kwota ta ma obowiązywać przynajmniej do 2027 roku.

Więcej o: