Trójmiasto. Otwarty sezon na wycieczkowce. Niektóre z nich są potężnych rozmiarów

Trwa sezon na wycieczkowce. Potężnych rozmiarów statki wpływają do Trójmiasta już od maja. W Porcie Gdynia można było zobaczyć m.in. rekordową Sky Princess, a do Portu Gdańsk zawinęła potężna Insignia.

Z pełnym harmonogramem planowanych zawinięć statków wycieczkowych można zapoznać się na stronach Port Gdynia oraz Port Gdansk. Na stronie tanierejsowanie.pl jest dostępny dodatkowo cennik wycieczek na pokładzie statku Insignia.

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Rekordowa Sky Princess odwiedziła Gdynię. Jest dłuższa niż trzy boiska piłkarskie

Sky Princess jest najdłuższym statkiem wycieczkowym, jaki przybył do Portu Gdynia. Został zbudowany w stoczni Fincantieri w Monfalcone w 2019 r. Mierzy 329,81 m długości, a na jej pokładzie znajduje się 1780 kabin. Wycieczkowiec może pomieścić ponad trzy i pół tysiąca pasażerów oraz dwa tysiące członków załogi. Tym samym udało mu się pobić "gdyński rekord", który do tej pory należał do Norwegian Getaway, promu o długości 325,7 m.

Ile kosztuje podróż wycieczkowcem? Za wycieczkę na Sky Princess trwającą 29 dni musimy zapłacić od 3962 dolarów za osobę. Podróż trwająca osiem dni to wydatek rzędu od 1460 dolarów za osobę. Aby spędzić tam 15 dni, należy zapłacić 1550 dolarów za osobę. Ceny za 11-dniowy rejs Norwegian Getaway oscylują w okolicach 900 euro za osobę. Za tygodniową wycieczkę trzeba zapłacić ok. 600 euro.

Insignia w Porcie Gdańsk. Skromniejszy niż Sky Princess, lecz nadal okazały

Insignia to wycieczkowiec i długości 181 m i szerokości 25 m. Statek ma 11 pokładów i może pomieścić 656 pasażerów oraz 410-osobową załogę. Podczas rejsu na podróżników czeka wiele atrakcji: siłownia, basen, wanny z hydromasażem, centrum spa, bary z ekskluzywnymi trunkami, sala widowiskowa, biblioteka, czy sala komputerowa. Wycieczkowiec został wybudowany w 1998 roku, a w 2014 r. przeszedł generalny remont. Według danych z 23 maja, w tym sezonie nie przypłynie już do Portu Gdańsk

Więcej o: