Dominikana - wakacje dla miłośników rajskich plaż i widoków jak z pocztówki. Atrakcje dla każdego

Dominikana to wymarzone miejsce na wakacje dla wielbicieli słońca, plaż i beztroskiego spędzania wolnego czasu. O każdej porze czeka na nas wymarzona pogoda, palmy i niezapomniane widoki, wprost wyjęte z folderów turystycznych. Na nich jednak nie kończą się atrakcje tej części Karaibów.

Ci, którzy decydują się na wakacjeDominikanie, czują się tam jak w raju. Odnajdą tam piaszczyste plaże, krystalicznie czystą wodę odbijającą lazurowe niebo, egzotyczne rośliny i góry rozciągnięte nad tropikalnym lasem. Można tu spędzać aktywnie czas na plaży, nurkując, pływając z delfinami, uprawiając typowe sporty wodne, czy biorąc udział w wyprawach kajakowych. Zwolennicy aktywnego zwiedzania również znajdą coś dla siebie: może zainteresować ich lokalna architektura. Co warto zobaczyć w tym rejonie świata?

Zobacz wideo Co wolno robić, a czego należy unikać, odpoczywając w Tajlandii, Dominikanie lub Meksyku?

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

Dominikana to coraz popularniejszy kierunekDominikana all inclusive poleca się na wypoczynek - TOP wycieczki do 4 500 zł za osobę

Dominikana to nie tylko malownicze plaże, to także ślady historii

Udając się do tego kraju, warto zobaczyć Latarnię Kolumba. Jest to centrum edukacyjno-kulturalne i nietuzinkowy pomnik Kolumba w jednym. Miano latarni zawdzięcza efektownej iluminacji, która wysyła w niebo snop światła składający się z 251 reflektorów. Inne zabytkowe miejsce to Plaza Maria de Toledo - historyczna starówka Santo Domingo, stolicy Dominikany. Wielbiciele historii architektury powinni zwiedzić katedrę Santa Maria de Menor, wzniesioną w 1514 roku. Jest to najstarsza budowla tak zwanego Nowego Świata - na jej obszarze spoczywają prochy Krzysztofa Kolumba. Wśród zabytków wyróżnia się także dzielnica kolonialna Santo Domingo. Została zresztą wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dominikana - słoneczna kraina wakacyjnym hitem! Za te wycieczki zapłacisz mniej niż 5400 złDominikana - słoneczna kraina wakacyjnym hitem! Za te wycieczki zapłacisz mniej niż 5400 zł

Nocne życie w Dominikanie: gdzie się bawić?

Imprezowicze również nie będą nudzić się, spędzając urlop w tym karaibskim kraju. Warto, aby udali się do Punta Cana, gdzie nie brakuje klubów. Można również zobaczyć tutaj Coco Bongo, muzyczno-taneczno-akrobatyczne show, w którym nie brakuje efektów specjalnych.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: