Dominikana - wakacje dla miłośników rajskich plaż i widoków jak z pocztówki. Atrakcje dla każdego

Dominikana to wymarzone miejsce na wakacje dla wielbicieli słońca, plaż i beztroskiego spędzania wolnego czasu. O każdej porze czeka na nas wymarzona pogoda, palmy i niezapomniane widoki, wprost wyjęte z folderów turystycznych. Na nich jednak nie kończą się atrakcje tej części Karaibów.

Ci, którzy decydują się na wakacjeDominikanie, czują się tam jak w raju. Odnajdą tam piaszczyste plaże, krystalicznie czystą wodę odbijającą lazurowe niebo, egzotyczne rośliny i góry rozciągnięte nad tropikalnym lasem. Można tu spędzać aktywnie czas na plaży, nurkując, pływając z delfinami, uprawiając typowe sporty wodne, czy biorąc udział w wyprawach kajakowych. Zwolennicy aktywnego zwiedzania również znajdą coś dla siebie: może zainteresować ich lokalna architektura. Co warto zobaczyć w tym rejonie świata?

Zobacz wideo Co wolno robić, a czego należy unikać, odpoczywając w Tajlandii, Dominikanie lub Meksyku?

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

Dominikana to nie tylko malownicze plaże, to także ślady historii

Udając się do tego kraju, warto zobaczyć Latarnię Kolumba. Jest to centrum edukacyjno-kulturalne i nietuzinkowy pomnik Kolumba w jednym. Miano latarni zawdzięcza efektownej iluminacji, która wysyła w niebo snop światła składający się z 251 reflektorów. Inne zabytkowe miejsce to Plaza Maria de Toledo - historyczna starówka Santo Domingo, stolicy Dominikany. Wielbiciele historii architektury powinni zwiedzić katedrę Santa Maria de Menor, wzniesioną w 1514 roku. Jest to najstarsza budowla tak zwanego Nowego Świata - na jej obszarze spoczywają prochy Krzysztofa Kolumba. Wśród zabytków wyróżnia się także dzielnica kolonialna Santo Domingo. Została zresztą wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Nocne życie w Dominikanie: gdzie się bawić?

Imprezowicze również nie będą nudzić się, spędzając urlop w tym karaibskim kraju. Warto, aby udali się do Punta Cana, gdzie nie brakuje klubów. Można również zobaczyć tutaj Coco Bongo, muzyczno-taneczno-akrobatyczne show, w którym nie brakuje efektów specjalnych.

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: