Meksyk - wakacje pełne przygód. Znajdziesz tam piękne plaże, pyszne jedzenie i niesamowitą kulturę.

Meksyk staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wśród turystów, również Polaków. To miejsce przesiąknięte historią i kulturą, a także oferujące dobre jedzenie, niezapomniany klimat i masę atrakcji dla każdego. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przed wyjazdem do Meksyku oraz na jakie oferty warto zwrócić uwagę.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wakacje w Meksyku wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród turystów z Europy i Polski. Nic w tym dziwnego - to kraj pełen jest kontrastów zarówno geograficznych jak i klimatycznych. Ale to nie wszystko - znajdziemy tam także pyszne jedzenie, doświadczymy ciekawej kultury i zobaczymy malownicze widoki i plaże.

Od Meksyku po WietnamMeksyk: co warto zobaczyć? Podczas wycieczki objazdowej ,,śladami Majów" zwiedzisz najciekawsze zakątki!

Meksyk - wakacje pełne przygód i nowych doświadczeń

Meksyk leży w południowej części Ameryki Północnej i jest trzecim co do wielkości krajem na tym kontynencie. Ma także bardzo długą linię brzegową - aż 9903 km. Jego historia sięga trzydziestu wieków wstecz! Rozwinęły się tam cywilizacje prekolumbijskie, a największą z nich była cywilizacja Majów i Azteków, które niestety zostały podbite i unicestwione przez europejskich kolonizatorów. Dzięki ówczesnym mieszkańcom i rdzennej ludności po dziś dzień możemy podziwiać niesamowite budowle, zabytki i skarby - które są pozostałościami cywilizacji starożytnych. 

Kolejnymi przydatnymi informacjami są obyczaje i kultura Meksyku. Warto wiedzieć, że meksykanie są bardzo życzliwi i uśmiechnięci i tego samego spodziewają się po turystach. Czas w tych regionach jest zupełnie inaczej liczony niż w Europie, także pośpiech czy punktualność są tam obce. Mieszkańcy uwielbiają zabawę i biesiadowanie w gronie przyjaciół i nieznajomych, co dotyczy każdego wieku - wszyscy szukają powodów, by celebrować. Więcej ciekawych informacji o Meksyku znajdziesz w naszym artykule: Meksyk - wakacje w kraju pełnym kontrastów. Turyści pokochali połączenie tradycji ze współczesnością.

Zobacz wideo Co wolno robić, a czego należy unikać odpoczywając w Tajlandii, Dominikanie lub Meksyku?

Meksyk - wakacje wielu atrakcji

Do największych atrakcji Meksyku z pewnością należą budowle i zabytki, które z pewnością warto zobaczyć. Jedną z najcenniejszych pozostałości po starożytnych Majach jest miasteczko Chichén Itzá ze słynną świątynią Kukulkana (El Castillo). To jeden z siedmiu nowych cudów świata wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jedna z najcenniejszych atrakcji Meksyku.

Kolejnym miejscem jest Tulum, które słynie z bajkowych plaż i skarbów Majów. Poza pięknym wybrzeżem popularne są, ruiny otoczone zielonymi krajobrazami, co tylko dodaje uroku temu miejscu. Najbardziej charakterystycznym obiektem, umieszczanym na niemal każdej pocztówce, jest położona na klifie świątynia Boga Wiatru.

Wakacyjną wizytówką Meksyku jest miasto Cancún. Nie znajdziemy tam obiektów historii, ponieważ miejscowość liczy zaledwie 40 lat, natomiast królują tam ekskluzywne hotele i ośrodki turystyczne, które są jednymi z najpopularniejszych na świecie - każdego roku odwiedza je niemal 3 mln turystów. 

Źródło: r.pl/blog

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: