Wakacje dla singli, czyli jak bezpiecznie i ciekawie spędzać czas w pojedynkę

Wakacje dla singli to nowy trend w podróżowaniu. Kto powiedział, że nie można zwiedzać świata w pojedynkę? Wbrew pozorom, to całkiem ciekawy sposób podróżowania. Jak zacząć? O czym pamiętać? Przygotowaliśmy krótki poradnik dla singli.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czas na urlop! Jak zabezpieczyć na ten czas swoje rośliny? Jak się spakować? Jak przechowywać pieniądze?

Niedługo zacznie się lato i sezon na wyjazdy. W większości ludzie wyjeżdżają z rodzinami bądź z drugą połówką. Jednak są osoby, które nie mają nikogo tak bliskiego. Co w takim przypadku? Są wakacje dla singli. Przedstawiamy krótki poradnik, jak podróżować w pojedynkę.

Wakacje dla singli - o tym pamiętaj, planując jednoosobową wyprawę. Trzy fundamentalne zasady

Urlop spędzony w pojedynkę też może być piękny, ale planując go weź pod uwagę następujące sprawy:

  1. dobrze wybierz miejsce - na początek wybieraj miejsca blisko domu, w Polsce lub w którymś mieście w zachodniej Europie. Wybieraj miejsca ciekawe, ale rzadziej wybierane przez zakochane pary czy rodziny z dziećmi, np. Oslo czy Berlin. W Polsce możesz odwiedzić Krynicę Morską lub spróbować spływu w Dolinie Popradu,
  2. zaplanuj wszystko dużo wcześniej - zadbaj o nocleg i transport na miejsce. Postaraj się tak wybrać godziny jazdy czy lotu, aby na miejscu być w środku dnia. Nie tylko będzie bezpieczniej, ale będziesz mieć więcej siły na zwiedzanie.
  3. Jeśli wybierasz się za granicę, naucz się lokalnego języka (a przynajmniej podstawowych słów i zwrotów) - podczas jednoosobowej podróży nie bardzo możesz liczyć na pomoc innych, a lepiej umieć poprosić o pomoc czy kupić cokolwiek.

Wakacje dla singli - jakie są opcje na jednoosobową wyprawę? Oto kilka propozycji

Single mają dużą swobodę wyboru aktywności podczas urlopów, więc przede wszystkim rób to, na co masz ochotę (byle z rozsądkiem). Poniżej znajduje się kilka propozycji na jednoosobową wyprawę:

  • wycieczki z dużą ilością zwiedzania,
  • wczasy w hotelu z wieczornymi imprezami,
  • spływy kajakowe,
  • wyprawy rowerowe,
  • różnego rodzaju rejsy i żegluga,
  • zagraniczne kursy np. nurkowania
  • agroturystyka.

Możliwości jest wiele, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: