Oman - wakacje marzeń na Półwyspie Arabskim. Znajdziesz tam rafę koralową i inne niesamowite atrakcje

Oman to idealny wakacyjny kierunek. Kraj położony na Półwyspie Arabskim słynie bowiem z wyjątkowych plaż, zjawiskowych krajobrazów, a także tradycyjnych targowisk, na których można zaopatrzyć się w kadzidła, które kiedyś przyczyniło się do bogactwa kraju. Warto wspomnieć, że Oman jest jednym z najstarszych zamieszkałych przez ludzi miejsc na świecie. Szacuje się, że ludzie żyją w tym kraju od ponad stu tysięcy lat!

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Oman z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów. Nic w tym dziwnego, znajdziemy tam nie tylko duże i piękne plaże, które zachęcają do kąpieli słonecznych, ale także wiele ciekawych atrakcji, które nawiązują do bogatej historii tego kraju. 

Oman - wakacje w krainie kadzidła. Dlaczego warto wybrać się tam na urlop? 

Oman leży na Półwyspie Arabskim. Od północnego zachodu graniczy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, od zachodu z Arabią Saudyjską, a od południowego zachodu z Jemenem. Linia brzegowa tego kraju jest bardzo długa, różnorodna i piękna. Państwo, które dawniej było jednym z ważniejszych punktów na szlakach handlowych, dziś urzeka nie tylko pięknymi widokami, ale i dobrym jedzeniem. 

Warto podkreślić, że Oman słynie przede wszystkim z niesamowitego zapachu, jaki roznoszą wszechobecne kadzidła. To produkt pozyskiwany z żywicy drzewa kadzidłowca. Dzięki niemu Oman został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Oman - wakacje pełne wrażeń na Półwyspie Arabskim

Wybierając się na wakacje do Omanu warto przemyśleć wybór terminu, miejsce zależnie od pory roku serwuje nam bowiem skrajne warunki pogodowe. Latem temperatura na pustynnych obszarach może sięgać nawet 50 stopni Celsjusza! Urlop w Omanie najlepiej zaplanować w okresie od października do marca. Panują tam wtedy komfortowe temperatury w granicach 23-30 stopni Celsjusza w dzień i 17-20 stopni C w nocy. 

Jakie atrakcje czekają nas w Omanie? Przygodę warto rozpocząć od odwiedzenia stolicy kraju - Maskatu. Znajdziemy tam perełki architektoniczne, egzotyczne targi i sklepiki z niesamowitymi przedmiotami i pamiątkami. 

Kolejnym wyjątkowym miejscem jest Meczet sułtana Qaboosa, nazywany perełką Omanu. Pełne przepychu i bogactwa wnętrza islamskich świątyń to nie lada gratka dla turystów z Europy. Budowla bogata jest w zdobienia, malunki i piękne wnętrza. Do spektakularnych obiektów z pewnością należy 14-metrowy żyrandol. Powstał on na bazie 600 tysięcy kryształów Swarovskiego, a koronkowa praca zajęła rzemieślnikom aż cztery lata. 

Wartym odwiedzenia jest z pewnością Khasab, czyli kraina fiordów i delfinów. Ta niewielka enklawa Omanu, ulokowana na północy, któa słynie z cudownych fiordów i pływających w tutejszych wodach delfinów. Na Półwysep Masandam najlepiej dotrzeć tradycyjną łodzią wyłożoną arabskimi poduszkami i dywanami. Więcej ciekawych atrakcji Omanu znajdziesz w naszym artykule: Oman. Kraina Kadzidła

Źródło: r.pl/blog

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: