Mauritius - wakacje na rajskiej wyspie. Miejsce z najpiękniejszymi plażami i urokliwymi krajobrazami

Mauritius - wakacje marzeń na rajskiej wyspie położonej w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego. To tropikalne miejsce, gdzie podziwiać możemy malownicze plaże, zielone wzgórza interioru i egzotyczne krajobrazy. Wyjazd na wyspę gwarantuje niezapomnianą podróż pełną wrażeń, zachwytu i masę atrakcji.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wczasy na Mauritiusie to gwarancja doskonałego wypoczynku na zachwycających plażach w towarzystwie malowniczych, rajskich krajobrazów. Ten tropikalny raj poza luksusowymi hotelami, wspaniałą kuchnią i masą atrakcji skrywa mnóstwo ciekawych miejsc, których nie możesz pominąć. 

Mauritius - wakacje na rajskiej wyspie

Mauritius to maleńka wyspa zagubiona na Oceanie Indyjskim, pomiędzy Afryką i Azją, oddalona od Europy o jedenaście tysięcy kilometrów. Portugalczycy dopłynęli na nią ponad pięćset lat temu. Stanowi ona prawdziwą mozaikę kultur, nacji, religii, tworząc tym samym niespotykany nigdzie indziej klimat. Rozważając wycieczkę na Mauritius, warto wiedzieć, że ta wulkaniczna wyspa oferuje wszystko, co można sobie wymarzyć - malownicze góry, intrygujące miasteczka, roześmianych przyjaznych mieszkańców a do tego niekończące się plaże z sypkim białym piaskiem i lazurową wodą. Wycieczka tam to prawdziwa uczta dla zmysłów. Odpoczynek odnajdzie tam niemal każdy - zarówno osoby kochające sport jak i ci, którzy szukają relaksu i odpoczynku w spa i pięknych hotelach. Wyspa oferuje wiele spektakularnych atrakcji np. podwodny spacer, bajkowy ogród botaniczny, spektakularne plaże czy tzw. Ziemię siedmiu kolorów

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Wakacje na Mauritiusie - atrakcje 

Wybierając tę wyspę na wakacje czy urlop warto znać ciekawe atrakcje, które na nas czekają. Jedną z najpopularniejszych jest wcześniej wspomniana Ziemia siedmiu kolorów - istny cud natury znajdujący się w Parku Narodowym Chamarel, w południowo-zachodniej części wyspy. To niezwykłe zjawisko powstało w efekcie chłodzenia stopionej skały wulkanicznej w różnych temperaturach. Warto wspomnieć, że, piaski te mają niezwykłą właściwość oddzielania warstw, co oznacza, że nawet gdy zmiesza się ze sobą różne kolory, to po pewnym czasie warstwy te oddzielą się od siebie.

Kolejną atrakcją, której nie można przeoczyć jest Laguna przy wyspie Ile Aux Benitiers, która przyciąga turystów z całego świata. To majestatyczne wybrzeże z pięknymi plażami o białym piasku. W niesamowitej tropikalnej scenerii możemy zacząć naukę nurkowania w niezwykle czystych wodach oceanu. To wspaniała okolica do pływania łodziami i nie tylko. W okolicy można podziwiać też stada delfinów w ich naturalnym środowisku. Więcej ciekawych atrakcji rajskiej wyspy znajdziesz w naszym artykule: Mauritius na wczasy - 5 miejsc, które musisz zobaczyć

Źródło: r.pl/blog

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: