Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Podajemy datę zakończenia roku szkolnego dla wszystkich uczniów

Pytanie "Kiedy zaczynają się wakacje?" jest ważne zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców. Nic dziwnego - młodszym dzieciom muszą zorganizować opiekę na ten czas, a starszym sposoby na jego ciekawe spędzenie. Wyjaśniamy więc, kiedy kończy się rok szkolny 2021/2022.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Koniec maja i początek czerwca to czas, w którym uczniowie na każdym etapie edukacji zadają sobie jedno pytanie: Za ile dni wakacje?. Na szczęście znamy odpowiedź. 

Wakacje, plaża (zdjęcie ilustracyjne)Wakacje 2022. Bon turystyczny - do kiedy można wykorzystać świadczenie?

Kiedy zaczynają się wakacje w 2022 roku dla poszczególnych grup uczniów? Podajemy daty

Wakacje w 2022 roku  zaczną się dla poszczególnych grup uczniów w następujących terminach:

  • szkoły średnie (maturzyści) - 30  kwietnia, a z uwzględnieniem daty ostatniego egzaminu maturalnego - 24 maja,
  • szkoły podstawowe i pozostałe klasy szkół ponadpodstawowych - 25 czerwca,
  • studenci - 30 czerwca.

Co z dziećmi uczęszczającymi do przedszkoli? Przedszkola są wedle obowiązującego prawa placówkami nieferyjnymi, więc pracują cały rok. Jedynie na wniosek dyrektora i rady przedszkola (lub ewentualnie rady rodziców) można zorganizować dzieciom przerwę od zajęć. W innym przypadku, dzieci przedszkolne wakacji jako takich nie mają.

Należy pamiętać, że wakacje trwają dwa miesiące - od końca czerwca do końca sierpnia. Jedynie maturzyści i studenci mają dłuższą przerwę letnią, ponieważ rok akademicki zaczyna się w październiku. Ściślej rzecz biorąc, w 2022 roku wracają oni do nauki 3 października.

Za ile dni wakacje? Odliczanie do letniej przerwy 

Uczniowie (i nie tylko) mogą odliczasz czas do wakacji za pomocą takich narzędzi jak:  kiedywakacje.pl/odliczanie lub kiedywakacje.eu

Rozdanie świadectwKiedy zaczynają się wakacje? Zostało mało czasu do wystawienia ocen

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: