Wakacje 2022. Grecja zmienia pandemiczne zasady. Sprawdź, jakie warunki będą obowiązywać

Wakacje 2022 pukają do naszych drzwi. Już niedługo zacznie się sezon urlopów i coraz więcej państw luzuje pandemiczne restrykcje. Do tego grona dołączyła Grecja, która od 1 czerwca zmienia swoje obostrzenia.

Więcej informacji na temat nowości związanych z podróżowaniem znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy Polsce grozi stagflacja lub recesja techniczna? Pytamy wiceminister rozwoju i technologii

Grecja zasiliła grono państw, które otwierają się na turystów i luzują obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Od początku czerwca wiele zasad zostanie zmienionych. Na co mogą liczyć osoby, które planują odwiedzić kraj?

Grecja znosi obostrzenia. Turyści nie będą potrzebować maseczek w niektórych miejscach

Obowiązek zakrywania nosa i ust zostanie zniesiony na lotniskach i w samolotach. Obszary te dołączyły do restauracji, klubów nocnych i barów. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w niektórych miejscach (na przykład przychodnie i szpitale)  są cały czas obowiązkowe. 

Obowiązkowe noszenie maseczek pozostanie w szpitalach, domach opieki i środkach transportu miejskiego, takich jak autobusy, metro i tramwaje. Decyzja dotycząca noszenia maseczek przez pasażerów promów ma zostać ogłoszona w przyszłym tygodniu

-  powiedział w środę minister zdrowia Thanos Plevris cytowany przez Reuters. Linie lotnicze zachęcają do zakrywania nosa i ust podczas podróży do miejsc, w których cały czas jest to obowiązkowe. 

Warto przypomnieć również fakt, że od maja 2022 roku przy wjeździe do Grecji nie potrzebujemy już ani certyfikatu zaszczepienia, ani negatywnego wyniku testu na koronawirusa. 

Grecja wiąże nadzieje z najbliższym sezonem turystycznym

Grecja liczy, że nadchodzący sezon turystyczny będzie o wiele lepszy od poprzednich. Pomóc w tym ma przede wszystkim zmniejszenie obostrzeń i ponowne otwarcie się na gości. Szacuje się, że zbliżające się wakacje sprawią, iż dochody z turystyki osiągną w tym roku 80 proc. z 2019 roku. Wtedy urlop w greckich miastach spędziło ponad 33 mln osób. 

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: