Wakacje 2022. Chcesz uniknąć tłumów? Lepiej zrezygnuj z tych 10 miejsc

Wakacje 2022 zbliżają się wielkimi krokami. Nadszedł czas, by zacząć planować swój urlop. Pomóc w tym może ranking przygotowany przez platformę WeThrif, która na podstawie danych z Pinteresta wyróżniła dziesięć najbardziej obleganych przez turystów miejsc.

Więcej informacji o wakacjach i podróżach znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Zobacz polskie drony, które latają nad głowami Rosjan

Pinterest to serwis społecznościowy, z którego korzystają miliony osób. Stała się ona wyznacznikiem trendów modowych, podróżniczych i wielu innych. Na tablicach zapisujemy różne zdjęcia, które mogą być inspiracją. Znajdziemy tam mnóstwo zdjęć z najpiękniejszych miejsc na świecie. Platforma WeThrift przeanalizowała dane statystyczne z Pinteresta i stworzyła listę dziesięciu miejsc, które w tym roku mogą być wakacyjnymi hitami.

Najpopularniejsze kierunki na wakacje 2022. Prym wiodą europejskie miasta

W ciągu ostatnich miesięcy o 62 proc. wzrosło zainteresowanie jednym z portugalskich miast. Porto cieszyło się ogromną popularnością, co pozwala stwierdzić, że w wakacje będzie ono oblegane. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Piękne i urokliwe uliczki z wieloma zabytkami przyciągają fanów historii oraz architektury. Plaże, regionalne wina i potrawy skuszą każdego, kto chce się zrelaksować. 

Kolejne miejsce zajmuje grecka wyspa Korfu. Z Porto przegrywa tylko o jeden punkt procentowy. Myślicie, że plaże i morze to jedyne atrakcje? Nic bardziej mylnego! Architektura miejsca zasługuje na szczególną uwagę. Miłośnicy mitologii mogą zobaczyć ruiny świątyni poświęconej bogini Artemidzie i położone kilkaset metrów dalej pozostałości po doryckiej świątyni Hery. W Korfu zjemy także najsłynniejsze przysmaki, na przykład pasticadę, mousacę lub tsigarelli. Przy okazji poznamy również grecką gościnność. Jeśli chcemy uciec od zgiełku, wybrać się możemy na pieszą wycieczkę w poszukiwaniu ukrytych plaż.

Podium zamykają okolice jeziora Como. Północnowłoski rejon odnotował wzrost zainteresowania na poziomie 44 proc. Widok na krystalicznie czystą wodę i bliskość Alp inspirowała wielu twórców. Z uroków miejsca korzystał Giuseppe Verdi, który skomponował wiele oper, z których najsłynniejszą jest "Aida". Jezioro Como było również natchnieniem dla Vincenzo Belliniego. Kompozytor napisał tam operę "Norma". To jednak nie jest wszystko! W okolice te często przyjeżdża aktor George Clooney. Do niego należy bowiem położona nad brzegiem jeziora zabytkowa willa. 

Jakie jeszcze miejsca wybiorą turyści?

Ze statystyk Pinteresta wynika, że tuż za podium uplasowała się Majorka. Wyspa ta od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród podróżujących. Duże plaże, ciepła woda i przyroda przyciągną każdego miłośnika odpoczynku. Dlatego też warto wybrać się do wioski Dei, w której często zaszywali się artyści poszukujący inspiracji. Wyspa spodoba się również osobom, które kochają zabawę i aktywność. Znajdziemy tam mnóstwo okazji do imprez. 

Pozostałe miejsca zajmują:

  • Mykonos,
  • Stambuł,
  • Ibiza,
  • Phuket,
  • Nicea,
  • Madryt.

Źródło: kobieta.interia.pl

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: