Wakacje w Polsce czy za granicą? Urlop z opcją all-inclusive w Turcji wychodzi taniej niż w Zakopanem

Polacy lubią wyjeżdżać na wakacje. Zainteresowaniem cieszy się zarówno Zakopane czy Sopot, jak i zagraniczne wyprawy, np. do Chorwacji bądź Turcji. Tylko co się bardziej opłaca? Okazuje się, że bardziej "ekonomicznie" wyjdzie urlop poza Polską - zwłaszcza jeśli chce się go spędzić z rodziną.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Pandemia COVID-19, wojna w Ukrainie i wszechobecna drożyzna sprawiają, że ceny wakacyjnych wyjazdów idą w górę. Wydawałoby się, że w takim przypadku ekonomicznym rozwiązaniem jest urlop w Polsce. Ale czy na pewno to tańsza opcja? 

Jedziemy na urlop, ale w tym roku nie zdecydowaliśmy się na wakacje w Polsce. Po prostu łatwiej dla rodziny 2+2 wydać konkretną sumę i mieć święty spokój. Ciężko oszacować gdzie i za ile zjedlibyśmy nad Bałtykiem, ile wydamy na atrakcje, które np. w Grecji czy Turcji mamy w cenie hotelu. A i pogoda za granicą niemal gwarantowana

- mówi w rozmowie z onet.pl turystka szukająca opcji wakacyjnych w jednym z krakowskich biur podróży.

Wakacje 2022. Ceny urlopów z wyżywieniem all-inclusive

Czy rzeczywiście ceny są aż uderzające po kieszeniach? Sprawdziliśmy, jak kształtują się koszty w biurach podróży dostępnych w całej Polsce. Przejrzeliśmy oferty zarówno dla osób podróżujących w pojedynkę, jak i rodziny 2+2. 

Koszty wakacji w Turcji:

  • w serwisie Travelplanet.pl - od 2381 zł od osoby (all-inclusive),
  • na portalu TUI Poland - od 7848 zł (dorosły 2583 zł, dziecko 1341 zł, all-inclusive).

Z kolei w polskich miejscowościach nadbałtyckich samo wynajęcie apartamentu kosztuje średnio 2000 - 2300 zł. Takich ofert jest jeszcze wiele w internecie, m.in. na portalach oferujących porównanie cen obiektów. Do ceny należy doliczyć jeszcze wyżywienie oraz dojazd na miejsce.

Ile kosztują wakacje w Grecji? Wciąż mniej niż nad Bałtykiem

Grecja to kierunek popularny i chętnie wybierany przez Polaków. Piękna woda, doskonałe jedzenie i stosunkowo dobre połączenia lotnicze - to wpływa na to, że wielu rodaków z przyjemnością wybiera Helladę na wakacje. Tak wyglądają ceny za urlop w tym kraju:

  • w serwisie Travelplanet.pl - od 5939 zł od osoby (tydzień w trzygwiazdkowym hotelu z wliczonym śniadaniem),
  • na portalu TUI Poland - od 8794 zł (dorosły 2850 zł, dziecko 1547 zł, również hotel trzygwiazdkowy i all-inclusive).

Tymczasem w Polsce w Międzyzdrojach za sam apartament na siedem dni trzeba zapłacić od 3490 zł wzwyż. Najtańsza oferta wynajmu mieszkania na tydzień w Ustce na popularnym portalu Airbnb to koszt ok. 4300 zł.

Wakacje all-inclusive w Egipcie

Ostatnim miejscem, które przeanalizujemy jest Egipt. Tutaj cennik jest następujący:

  • w serwisie Travelplanet.pl - od 9044 zł od osoby (czterogwiazdkowy hotel, all-inclusive oraz przelot na miejsce),
  • na portalu TUI Poland - od 9438 zł (dorosły 2600 zł, dziecko 2119 zł, hotel w Hurgadzie z opcją all-inclusive z aquaparkiem).

Dla porównania w Zakopanem za nocleg w czterogwiazdkowym hotelu z dwoma posiłkami trzeba zapłacić 7168 zł. Za pobyt w Sopocie w apartamentach ze śniadaniami i podobnym standardem co w Tatrach należy przeznaczyć niemal 7 tys. złotych.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: