Zmiany godzin wylotu na wakacje. Internauci rozpoczęli dyskusję na Facebooku. "Cały dzień w plecy"

Na grupie facebookowej "TUI Poland - pytania i odpowiedzi" internauci prowadzili zażyłą dyskusję na temat zmian godzin wylotów na urlop. Jedni uważają, że jest to niedopuszczalne, inni zaś podkreślają, że umowa przewiduje takie rozwiązania.

Więcej informacji na temat nowości związanych z podróżowaniem znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dr Majewski: Branża transportowa jest największym problemem jeśli chodzi o emisję CO2 w Europie

Czasem zdarza się tak, że godziny wylotów zostają przesunięte. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Turystom to zazwyczaj nie odpowiada. Internauci, którzy korzystają z usług biur podróży wypowiedzieli się na ten temat na Facebooku. Niektórym osobom nie podoba się fakt, że lot mógłby odbyć się o 3:00 zamiast o 18:00. 

Klienci dyskutują z TUI na temat zmian godzin wylotu

Pod postem na grupie "TUI Poland - pytania i odpowiedzi" rozpoczęła się dyskusja. Część internautów uważa, że przez takie przesunięcia tracą opłacony wcześniej nocleg. 

Cały dzień w plecy.
Mi zmienili z godz 15 na 6 rano, dodatkowy koszt, bo muszę za nocleg zapłacić.
Lot przełożony z 12:30 na 19:30. Cały dzień stracony, koszty niestety bez zmian. Oferta to jedno, a rzeczywistość to już co innego

- czytamy w komentarzach. Pozostali użytkownicy Facebooka tłumaczyli, że to nie biuro podróży odpowiada za zmiany godzin wyloty. Wszystko zależne jest od przewoźników, z którymi współpracuje.

Zmiany godzin wylotów zależą od przewoźnika

Klienci zawierają z biurem podróży umowę, z której wynika, że lot samolotem odbywa się w pierwszy i w ostatni dzień wyjazdu. Wynika z niej, że turyści powinni liczyć się z możliwością zmiany godzin podróży. Warto podkreślić, że wszystkie przesunięcia zależne są od linii lotniczych. 

Przecież to nie TUI zmienia godziny. Loty czarterowe są uzależnione od lotów rejsowych i to linie lotnicze żonglują godzinami lotów, a nie biuro podróży.
Ludzie, biura podróży nie mają z tym nic wspólnego, to linie lotnicze zmieniają godziny. Biuro podróży musi się dostosować do linii lotniczych, jak i godzin wytyczonych przez daną linie. Każde biuro, podkreślam każde, musi się do tego stosować

- wyjaśniają internauci. 

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: