W Boże Ciało wydamy na podróże więcej niż w majówkę. Polacy planują odpoczynek w czerwcowy długi weekend

Tegoroczna majówka jest już za nami, ale na horyzoncie majaczy długi weekend w czerwcu. Boże Ciało 2022 to kolejna okazja do podróżowania. Gdzie Polacy wybierają się w tym roku i ile na to wydadzą, sprawdził serwis Nocowanie.pl.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Skąd wzięło się Boże Ciało? Naukowcy zabierają głos

Długi weekend w drugiej połowie czerwca w 2022 r. będzie dla Polaków droższy niż majowy. Jak podaje serwis Nocowanie.pl, średni koszt podróżowania wzrósł o ponad 250 zł, co daje aktualnie kwotę 1136 zł za wyjazd. Czyli w przeliczeniu na osobę, będzie to około 88 zł (wzrost o sześć złotych w porównaniu do majówki). 

Jak wyglądają urlopowe plany Polaków na czerwcowy długi weekend? Najczęściej wybierane miejsca [LISTA]

Na czerwcowe wojaże Polacy wybierają przede wszystkim kierunki nadmorskie, rzadziej są to miejsca z centralnej i południowej części kraju. Oto najczęściej wybierane regiony i miejscowości w Polsce na Boże Ciało według danych portalu Nocowanie.pl:

5 najczęściej wybieranych regionów Polski na długi weekend w czerwcu: 

 1. Pomorze - 25 proc.;
 2. Pomorze Zachodnie - 20 proc.;
 3. Małopolskie - 15 proc.;
 4. Dolny Śląsk - 13 proc.;
 5. Podkarpacie - 8,5 proc..

Natomiast najpopularniejsze miejscowości na Boże Ciało 2022 prezentują się następująco (dane z 18 maja 2022 roku):

 1. Władysławowo,
 2. Łeba,
 3. Sarbinowo,
 4. Jastarnia,
 5. Kołobrzeg,
 6. Zakopane,
 7. Gdańsk,
 8. Krynica Morska,
 9. Kraków,
 10. Pobierowo.

Serwis Nocowanie.pl ustalił też, kto, na jak długo i gdzie się zatrzyma w długi, czerwcowy weekend w 2022 roku

W 2022 roku w czerwcowy długi weekend wyjadą przede wszystkim pary, które stanowią ćwierć poszukujących noclegu na ten okres. Kolejną grupą są pary z dwojgiem dzieci (16 proc.) oraz z jedną pociechą (12,5 proc.).  Natomiast jeśli chodzi o długość wyjazdu, to najczęściej turyści rezerwują wyjazdy na trzy dni. Tylko 21 proc. osób decyduje się na czterodniową podróż, a na pięciodniową jedynie 3,5 proc. 

Ciekawie też wygląda wybór obiektu, w którym Polacy rezerwują noclegi. Najczęściej wybierane są kwatery i pokoje (ok. 33 proc.) oraz domki (28 proc.) i apartamenty (15,5 proc.). Kolejnymi obiektami są pensjonaty (7,5 proc.) i gospodarstwa agroturystyczne (ok. 4 proc.). Najsłabszym zainteresowaniem cieszą się z kolei wille (ok. 3 proc.) oraz miejsca takie jak hotele, hostele, motele czy ośrodki wypoczynkowe. Wskazało je w sumie 2,5 proc. osób. 

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: