Alert IMGW. Czekają nas przymrozki, grad i burze. Pogoda może dać nam się we znaki

IMGW wydał alert pierwszego stopnia, który dotyczy potencjalnych zagrożeń meteorologicznych. W kilku rejonach mogą pojawić się burze z gradem oraz przymrozki.

Więcej informacji o pogodzie znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Prof. Miętus: Prawdopodobnie uda nam się uniknąć suszy, ale to eksperymentalne prognozy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował prognozę zagrożeń. W ciągu kolejnych dni w niektórych rejonach mogą pojawić się burze wraz z opadami gradu. Ponadto w kilku województwach możemy spodziewać się przymrozków. Gdzie pogoda najbardziej da się we znaki?

Tanie linie lotnicze podrożeją Czy tanie linie lotnicze będą droższe? Prezes Ryanair odpowiada

Prognoza zagrożeń IMGW na najbliższe dni: przymrozki, grad i burze

W środę IMGW przewiduje wydanie alertu pierwszego stopnia przed przymrozkami w rejonach Podlasia oraz Warmii i Mazur. Podobnie będzie w czwartek. Z prognozy wyłączone zostaną jednak powiaty południowe województwa Podlaskiego oraz zachodnia część województwa warmińsko-mazurskiego. IMGW planuje wydać również ostrzeżenie przed burzami. Pojawią się one w piątek w województwach: kujawsko-pomorskim, łódzkim, wielkopolskim, warmińsko-mazurskim, opolskim i podlaskim. W dwóch rejonach (mazowieckie i lubuskie) towarzyszyć im będą opady gradu. 

Ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia. Czym jest?

Alert pierwszego stopnia dotyczy warunków pogodowych, które sprzyjają pojawieniu się niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Ich skutkiem mogą być zagrożenie życia i zdrowia oraz różnorakie straty materialne. W tym czasie prowadzenie jakichkolwiek czynności wiąże się z niebezpieczeństwem i jest mocno utrudnione. Mogą pojawić się więc ograniczenia w ruchu drogowym. Niesprzyjająca pogoda przyczynia się często do odwołania imprez plenerowych. IMGW zaleca zachowanie szczególnej ostrożności.

Cytadela Prognoza pogody na ten tydzień - czekają nas ciepłe i gorące dni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podkreśla, że prognoza zagrożeń jest orientacyjna. Informacje te są przewidywaniem, zaś aura może w każdej chwili się zmienić. Alerty mają za zadanie ostrzec społeczeństwo przed potencjalnymi zagrożeniami meteorologicznymi. 

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: