Chiny mierzą się z kolejnymi obostrzeniami covidowymi. Lot samolotem przypomina podróż w kosmos

Gdy w Polsce i wielu innych krajach obostrzenia są złagodzone lub wcale ich nie ma, mieszkańcy Chin mają covidową powtórkę z rozrywki. Obywatele Państwa Środka znowu mają twarde restrykcje, które są obecne nawet podczas podróży samolotem.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo COVID-19 mocno oddziałuje na chińską gospodarkę? Ekspert wyjaśnia

Polska stewardessa Olga Kuczyńska na swoim profilu na Facebooku "Życie Stewardessy" opisała swój ostatni lot do Chin. Jak sama stwierdziła w swoim poście, pasażerowie wyglądali jakby lecieli w kosmos, a nie do swojego kraju. Wszyscy byli zarówno w maseczkach, jak i w kombinezonach. Dodatkowo na pokładzie wszystko pachniało środkiem do dezynfekcji rąk:

Pasażerowie wyglądali jakby lecieli na księżyc. Nazywamy ich potocznie astronautami. Uzbrojeni w kombinezony siedzieli spokojnie, a w powietrzu unosił się zapach żelu antybakteryjnego.

Kim Jong Un (zdjęcie ilustracyjne)Korea Północna potwierdziła pierwszy przypadek COVID-19

Podczas lotu do Chin obsługa nie mogła serwować niczego poza wodą i sokiem. Restrykcje obowiązują nawet dzieci

Post Olgi Kuczyńskiej możecie zobaczyć poniżej:

Autorka pisze w nim, że:

Przez cały rejs nie wolno było nam serwować jedzenia, jako że Chiński instytut zdrowia, czy coś tam nie wyraził na to zgody ze względu na wzrost zakażeń. Bowiem w innym przypadku linia lotnicza mogłaby dostać karę pieniężną. Jedynie można było rozdać wodę i sok... Najbardziej zasmucił mnie fakt, że podróżowały też dzieci i gdyby nie prowiant, który zakupili rodzice na lotnisku to pewnie maluchy podróżowałyby na głodniaka.

Stewardesie udało się porozmawiać z kilkoma pasażerami o sytuacji w ich kraju. Przyznali, że podczas zagranicznych delegacji odpoczywali od tego, co aktualnie dzieje się w Chinach.

Joe Biden przyjmuje drugą dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19Joe Biden: COVID-19 nie kontroluje już naszego życia

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: