Kraków. Linie autobusowe będą kursować co 35 minut do Ojcowa. Uruchomiono również kurs do zoo

Mieszkańcy Krakowa zaczęli coraz chętniej organizować sobie wycieczki za miasto. MPK postanowiło więc ułatwić im podróżowanie i zwiększyło częstotliwość kursowania autobusów m.in. do Ojcowa oraz krakowskiego zoo.

Interesujesz się nowinkami związanymi z podróżowaniem? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Chorzów. Kierowca zignorował znaki i zaliczył "skok" przez rondo

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie postanowiło uruchomić linie sezonowe i rekreacyjne. Autobusy nr LRO mają wozić mieszkańców i turystów do Ojcowa. Do ogrodu zoologicznego zawiozą pojazdy linii nr 134 i nr 434.

MPK zwiększa częstotliwość weekendowych przejazdów niektórych linii autobusowych

"Gazeta Krakowska" podaje, że MPK Kraków uruchomiło linię nr LRO, by ułatwić krakowianom wycieczki do Ojcowskiego Parku Narodowego. Autobusy kursują co 35 minut w weekendy i święta od 8:00 do 19:00. Pojazdy zatrzymują się na kilku przystankach. Swoją trasę rozpoczynają na Osiedlu Podwawelskim, przejeżdża przez ulicę Konopnickiej, aleje Krasickiego i Mickiewicza, ul. Nawojki, ul. Armii Krajowej oraz ul. Jasnogórską. Autobus po drodze mijają również miejscowości (Szyce, Biały Kościół, Sąspów, Ojców) i docierają do przystanku Ojców-Zamek. 

Zakład Transportu Publicznego w Krakowie postanowił również zwiększyć częstotliwość przejazdów do ogrodu zoologicznego. Pojazdy linii nr 134 ("Cracovia Stadion"- "Zoo") mają kursować co 15 minut w weekendy. Pierwszy przejazd odbywa się o godzinie 9:00, ostatni zaś o 18:00. Autobusy linii nr 434 ("Baba Jaga" - "Zoo") również będą jeździły co 15 minut w godzinach 10:00-18:00. 

Pełne rozkłady znajdują się na stronie ZTP.

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: