Te zabytki są przereklamowane, a przynajmniej tak sądzą o nich niektórzy turyści. Znasz je wszystkie?

Miejsca takie jak Koloseum w Rzymie, Stonehenge w Anglii, czy choćby wieżę Eiffla odwiedzają rocznie tysiące turystów. Większość z nich cieszy się, że może z bliska podziwiać te zabytki. Jednak są osoby, którym kompletnie nie przypadły one do gustu. Do tego stopnia, że chętnie by je zburzyły i postawiły w ich miejscu coś innego.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Most Pilchowicki wybuchnie w "Mission Impossible"? Kontrowersyjny pomysł filmowców

Wydawałoby się, że światowej sławy zabytki pokroju Krzywej Wieży w Pizie czy pałacu Buckingham zawsze będą zachwycać odwiedzających. Jednak okazuje się, że niekoniecznie. Wiele tych sławnych miejsc jest uznanych za przereklamowane, a przynajmniej według części turystów. Magazyn "The Sun" przedstawił ranking najbardziej przecenianych atrakcji turystycznych. 

Aleja Gwiazd w Los Angeles rozczarowuje turystów

Turyści odwiedzający amerykańską Aleję Gwiazd zarzucają przede wszystkim jej zaniedbanie. Okolica jest po prostu brudna. Jak pisze jeden z internautów, gdyby miał na Hollywood Boulevard swoją gwiazdę - to zwyczajnie byłoby mu wstyd. Miejsce to zostało określone jako najmniej atrakcyjne i najgorsze w całym zestawieniu, dlatego zajęło niechlubne pierwsze miejsce. Atrakcja zebrała największą liczbę jednogwiazdkowych recenzji.

Antyczny monument Stonehenge nie jest zbyt chwalony

Stonehenge ma tysiące lat, a przed wiekami najprawdopodobniej było miejscem kultu. Niestety jest też jednym z najbardziej przecenianych zabytków. Turyści narzekają na przymus podziwiania monumentu, że sporej odległości i zza ogrodzenia. Problemem jest też brak na miejscu innych rozrywek poza muzeum oraz jednym sklepem. Podróżnik oceniający atrakcję stwierdził, że w miejscu Stonehenge powinno się wybudować coś innego i bardziej atrakcyjnego.

Pałac w Wersalu też doczekał się wielu niepochlebnych opinii. Zarzutów jest sporo

Co takiego nie odpowiada zwiedzającym w tym pałacu? Przede wszystkim wszechobecny tłok i drożyzna. Rozczarowują też zachwaszczone i zaniedbane ogrody pałacowe. Jeden z turystów radzi:

Jeśli byłeś wcześniej - nie wracaj. Zamiast tego zachowaj stare wspomnienia.

Krzywa Wieża w Pizie też zbiera negatywne opinie wśród podróżników. Nie jest taka wspaniała

Turyści twierdzą, że Krzywa Wieża we włoskiej Pizie nie jest tak oryginalna jak się wydaje. Wiele miast świata ma swoją krzywą wieżę, ale nie tak sławną. Oprócz tego sama Piza nie jest zbyt atrakcyjna turystycznie. Ot, małe, włoskie miasteczko, które ma słynny na świecie budynek. 

Prawdopodobnie najbrzydsze miejsce pod względem gościnności i nękania. Uważaj, z kim rozmawiasz i trzymaj rękę na kieszeni

- wspomina jeden z oceniających. Inny turysta ocenił Krzywą Wieżę jako "strasznie przereklamowaną pułapkę masowych turystów".

Przereklamowanych zabytków jest więcej. Magazyn "The Sun" wśród 10-ciu najgorzej ocenianych atrakcji turystycznych wymienił także:

  • Big Ben w Londynie, 
  • Biały Dom w Waszyngtonie,
  • Empire State Building w Nowym Jorku,
  • Pałac Buckingham w Londynie,
  • piramidy w Gizie,
  • napis "Hollywood" na wzgórzach Los Angeles.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: