"Milionerzy". Z którym z sąsiadów Polska tworzy euroregion Pomeranię? Odpowiedź była warta 75 tys. zł

W środę 11 maja widzowie obejrzeli kolejny odcinek popularnego teleturnieju "Milionerzy", którego gospodarzem jak zwykle był Hubert Urbański. W 552. odcinku grę rozpoczął Łukasz Wesołowski, który usłyszał pytanie za 75 tys. zł. Czy uczestnik udzielił prawidłowej odpowiedzi?

"Milionerzy" to znany teleturniej emitowany w stacji TVN, w którym należy prawidłowo odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Uczestnicy mają do dyspozycji podpowiedzi, mogą także skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" oraz "pytanie do publiczności". Prawidłowa odpowiedź na pytanie drugie i siódme zapewnia uczestnikowi kwotę gwarantowaną (kolejno 1000 i 40 000 złotych).

Zobacz wideo Słupsk. Jedno z ciekawszych miast Pomorza. Co można tamzobaczyć?

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

Pytanie za 75 tysięcy złotych w ostatnim odcinku "Milionerów"

Z którym z sąsiadów Polska tworzy euroregion Pomeranię?

  • A: z Rosją,
  • B: z Ukrainą,
  • C: ze Słowacją,
  • D: z Niemcami.

 Łukasz Wesołowski postawił na wariant D: z Niemcami. Była to prawidłowa odpowiedź.

Euroregion Pomerania: co warto wiedzieć?

Jest to region transgraniczny utworzony 15 grudnia 1995 roku w Szczecinie. Współpraca w jego ramach  jest oparta na umowie zawartej pomiędzy Polską a Niemcami. 26 lutego 1998 roku w Lund w Szwecji podpisano deklarację przystąpienia do Euroregionu Pomerania Związku Gmin Skanii (w 2013 roku Szwecja opuściła Euroregion).

Celem współpracy jest podejmowanie wspólnych działań dla równomiernego i zrównoważonego rozwoju regionu oraz zbliżenie jego mieszkańców i instytucji po obu stronach granicy. Euroregion POMERANIA rozciąga się na powierzchni 35.500 km², wzdłuż granicy dwóch państw: Polski Północno-Zachodniej oraz Północnych Niemiec. Jest zamieszkany przez ok. 2,4 mln osób. Z powodu swojego położenia geograficznego uchodzi za ogniwo łączące Europę Środkową z Europą Wschodnią i Skandynawią.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: