Bon turystyczny - wakacyjne 500 plus możesz wykorzystać tylko do końca września 2022 r.

Wakacyjny bon turystyczny to dodatek w wysokości 500 zł, którym można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne. Warto jednak wykorzystać go w te wakacje, ponieważ kończy ważność już we wrześniu 2022 r. Z najnowszych danych wynika, że ponad 3,3 mln osób aktywowało bony na łączną kwotę około 3 mld zł.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wakacyjny bon turystyczny to wsparcie dla polskich rodzin w wysokości 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia (1000 zł w przypadku dziecka z niepełnosprawnością). Pierwotnie obowiązywał do marca 2022 r., jednak jego ważność wydłużono o kilka miesięcy.

Dzieci na wakacjach (zdjęcie ilustracyjne) Bon turystyczny 2022. Do kiedy jest ważny? Jak aktywować przez PUE ZUS?

Wakacyjny bon turystyczny ważny tylko do września

Wszyscy, którzy jeszcze nie wykorzystali bonu turystycznego, mają szansę do końca września 2022 r. - po tym terminie nie będzie już to możliwe. Przypominamy, że bon turystyczny przysługuje rodzicom, którzy mieli prawo do świadczenia wychowawczego Rodzina 500 plus w momencie wejścia w życie przepisów o bonie, a także jeśli nabyli do niego prawo między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r. 

Płatność wakacyjnym bonem 500 plus jest możliwa aż u 28 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego, świadczących usługi hotelarskie lub oferujących udział w imprezach turystycznych na terenie naszego kraju. Bon możemy wykorzystać zarówno w hotelach, pensjonatach, agroturystyce jak i obozach sportowych czy koloniach. 

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Jak wykorzystać bon turystyczny? 

Realizacja bonu turystycznego odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Możliwy jest także kontakt i pomoc przez infolinię Polski Bon Turystyczny pod nr. tel. 22 11 22 111 - obsługiwana jest codziennie w godzinach 7.00-20.00. Logowanie do konta jest możliwe przez Profil Zaufany lub konto bankowe. Gdy przejdziemy całą procedurę, zostaje nam przydzielony unikalny 16-cyfrowy numer, dzięki któremu możemy dokonywać płatności.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym artykule: Bon turystyczny 2022. Jak aktywować przez PUE ZUS?

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: