Dzień Dziecka w PKP Intercity - dla najmłodszych i rodziców przygotowano atrakcyjne ceny biletów

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie wiele atrakcji i ciekawych ofert dla rodzin i dzieci. Z tej okazji PKP Intercity przygotowało osobną pulę biletów dla najmłodszych, które gwarantują darmowy, dowolny przejazd w tym dniu. Bilety promocyjne są już dostępne w sprzedaży. Ponadto na dworcu Kraków Główny na młodych miłośników kolei czekać będą wyjątkowe i ciekawe atrakcje.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity przygotowało niespodziankę dla najmłodszych podróżników. Tego dnia będą mogli oni podróżować bezpłatnie. Przewoźnik nie zapomniał także o rodzicach i opiekunach - oni także mogą liczyć na atrakcyjną ofertę. 

Dzień Dziecka w PKP Intercity - specjalna oferta dla rodzin

Dzień Dziecka w tym roku wypada w środę 1 czerwca i to właśnie w tym dniu dzieci oraz rodzice będą mogli skorzystać z atrakcyjnej oferty, jaką przygotował polski przewoźnik kolejowy PKP Intercity. Najmłodsi i młodzież do 16 roku życia będą mogli podróżować po Polsce bezpłatnie wszystkimi pociągami PKP Intercity. Bilety na przejazd w drugiej klasie dostępne są w kasach biletowych i u konduktora - warto jednak wspomnieć, że w pociągach EIP realizowanych przez Pendolino nie będzie możliwości pobrania biletów. Warunkiem skorzystania z promocji jest dokument potwierdzający wiek dziecka - może być to legitymacja szkolna, paszport, dowód lub nawet książeczka zdrowia. Należy pamiętać, że bilety będą ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione, na każdą podróż trzeba więc pobrać oddzielny bilet.

Zobacz wideo Czy Polacy są zadowoleni z PKP?

Atrakcyjna oferta dla rodzin w PKP Intercity

Rodzice i opiekunowie dzieci także mogą liczyć na zakup tańszych biletów. Bilet Rodzinny uprawnia do zniżki - wystarczy podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. Wówczas każdy z członków grupy otrzyma 30-procentową zniżkę na bilet. 

Posiadacze Karty dużej Rodziny również objęci są promocją - oprócz ustawowej ulgi 37 proc. otrzymają również 30 proc. upustu na zakupione bilety. Wystarczy, że przynajmniej dwie uprawnione osoby będą podróżowały wspólnie. 

Dzień dziecka na krakowskim Dworcu Głównym

Atrakcyjne ceny biletów to nie wszystko, co przygotowało na ten wyjątkowy dzień PKP Intercity. 1 czerwca na krakowskim Dworcu Głównym zaplanowano jednodniową wystawę taboru kolejowego. Najmłodsi i ich opiekunowie będą mogli dokładnie obejrzeć pociągi, zwiedzić ich wnętrze, porozmawiać z konduktorem, a nawet usiąść na fotelu maszynisty. Na dzieci czekać będą także konkursy z nagrodami. Wstęp na wydarzenie będzie darmowy. Warto więc rozważyć Kraków jako cel podróży w tym dniu. 

Źródło: intercity.pl

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: