Spokojne wakacje nad jeziorem. Gdzie latem nie ma tłumów? Najlepsze miejsca na wakacje

Jeśli marzą Ci się wakacje nad jeziorem z bezludną plażą, to koniecznie sprawdź nasze propozycje. Mamy trzy opcje, które prezentują przepiękne rejony, jednocześnie mało uczęszczane przez turystów w Polsce.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Wakacyjne wyjazdy kojarzą się z hałasem i tłumem ludzi. Niepotrzebnie, jest wiele miejsc nad polskimi jeziorami, gdzie można odpocząć w ciszy i spokoju. Gdzie? Wybraliśmy trzy mało uczęszczane miejsca, gdzie plaże są niemal bezludne. Sprawdźcie, gdzie ich szukać. 

Wakacje nad jeziorem Lubie zdecydowanie będą spokojne. To miejsce jest mało uczęszczane

Znajduje się w województwie zachodniopomorskim, na południowy wschód od Drawska Pomorskiego. Jest ono jednym z najczystszych jezior polski. Jest też mało oblegane - bezpośrednio nad nim jest tylko jeden kurort. Zdecydowanie można tu odpocząć od hałasu i tłumów.

Wakacje nad jeziorem bez tłumów. Niesłysz - bezludne plaże to tutaj codzienność. 

Jezioro Niesłysz znajdziemy w województwie lubuskim w gminie Lubrza. Jest to największe jezioro Pojezierza Łagowskiego. Dzikie plaże, których tu nie brakuje, są niemal bezludne. Teren wokół jeziora obfituje również w różne zakamarki. W sam raz na spokojne wakacje nad jeziorem.

Nasza ostatnia propozycja na wakacje nad jeziorem to Ględy. Wieś w środku lasu ma wiele tajemnic

Ględy to wieś w województwie warmińsko-mazurskim, niedaleko Łukty. W tym miejscu jest pierwsze w Polsce leśne spa. W środku lasu można skorzystać z wielu zabiegów, m.in.:

  • kąpieli ziołowych,
  • masaży na pomoście,
  • kąpieli w ruskiej bani.

Lokalizacja wsi sprawia, że jest tam bardzo mało ludzi i panuje prawdziwa cisza. Idealne miejsce na spokojne wakacje.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: