Według przedstawionej przez IMGW eksperymentalnej prognozy pogody można spodziewać się, że czerwiec na obszarze całego kraju upłynie ze średnią miesięczną temperaturą powietrza w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. To samo ma dotyczyć miesięcznej sumy opadów atmosferycznych. Można zatem spodziewać się ciepłej pogody. Jak będzie to wyglądać w kolejnych letnich miesiącach?
Średnia miesięczna temperatura powietrza w lipcu w całej Polsce będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020, natomiast suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej. Oznacza to więc, że w lipcu można spodziewać się upalnej pogody.
Pogoda w sierpniu w całej Polsce będzie bardziej zróżnicowana niż w poprzednim miesiącu. Średnia miesięczna temperatura powietrza w północnej części Polski według przewidywań będzie kształtować się poniżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Na południu kraju można liczyć się z tym, że średnia miesięczna temperatura powietrza pozostanie w normie, natomiast suma opadów atmosferycznych w południowej części kraju najpewniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej. Na północy możliwa suma opadów to ta powyżej normy.
Co w tym kontekście zaskakujące, na przełomie lata i jesieni możemy spodziewać się, że średnia miesięczną temperaturą utrzyma się powyżej normy, a suma opadów atmosferycznych utrzyma się w normie. Czy to oznacza, że we wrześniu powrócą upały? Czas pokaże.
Źródło: tvn24.pl/tvnmeteo, imgw.pl
Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.