Śmigłowiec szukał turysty w górach. Okazało się, że cały czas przebywał... w pensjonacie

W niedzielę 8 maja we wczesnych godzinach wieczornych do stacji meteorologicznej na Hali Gąsienicowej dotarł turysta, który twierdził, że na Świnicy został jego kolega. Ratownicy TOPR ruszyli śmigłowcem na poszukiwania. Akcja zakończyła się w nietypowy sposób.

Jak informuje "Tygodnik Podhalański", TOPR wielokrotnie leciał z ratownikami na poszukiwania zaginionego mężczyzny. W drodze powrotnej zabrano z Hali Gąsienicowej turystę, który zgłosił sprawę zniknięcia kolegi. W Centrali TOPR mężczyzna jeszcze raz opowiedział, co się zdarzyło. 

Zobacz wideo Policyjni piloci i ratownicy TOPR pomogli kobiecie, która złamała nogę na górskim szlaku

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

Zamieszanie podczas akcji poszukiwawczej mężczyzny

Mężczyzna, który zgłosił do TOPR zaginięcie kolegi, utrzymywał, że tamten nie posiada przy sobie telefonu, zatem nawiązanie kontaktu było niemożliwe. W rejon Świnicy poleciała druga grupa ratowników.

TOPR (zdjęcie iliustracyjne)Tatry. Turyści spadli z Przełęczy Krzyżne. "Doznali poważnych obrażeń"

W międzyczasie turysta z ratownikami pojechali do pensjonatu, w którym zatrzymali się mężczyźni. Tam okazało się, że rzekomo zaginiony kolega jest już w hotelu. Helikopter TOPR po raz kolejny więc poleciał na Świnicę, aby zabrać pozostawionych tam ratowników.

To niejedyna akcja ratowników od początku maja 

W ostatni dzień długiego weekendu majowego w czasie zmotoryzowanego patrolu w masywie Gorców, w rejonie schroniska PTTK Turbacz funkcjonariusze policji zauważyli wołającego o pomoc mężczyznę, obok którego leżała kobieta. Jak ponadto informuje Małopolska Policja, ustalono, że kobieta ma problemy z sercem, a w czasie gdy opuszczała schronisko, zrobiło się jej słabo i upadła na ziemię. Funkcjonariusze natychmiast udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy, a po przybyciu ratowników GOPR wspólnie przetransportowali ją do bazy GOPR.

TOPR: Śmigłowiec Sokół uległ awarii. Ratownicy proszą o zastępczą maszynęTOPR: Śmigłowiec Sokół uległ awarii. Ratownicy proszą o zastępczą maszynę

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: