Nietypowa pętla na autostradzie. Jej zastosowanie ułatwia jednak życie wielu kierowcom

Media społecznościowe rozpisują się dzisiaj o tajemniczym wiadukcie, którego nagranie opublikował na Twitterze chiński dziennik "China Daily". Jak się okazuje, ten nietypowy zakręt ma ważne zastosowanie.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Policja publikuje nagranie z wyczynami polskich kierowców

Chiński dziennik "China Daily" podzielił się z czytelnikami nagraniem, na którym samochody jeżdżą po autostradzie ze sporą pętlą. Ten nietypowy wiadukt znajduje się w prowincji Guizhou, wysoko w górach. Media społecznościowe zaczęły się o tym miejscu rozpisywać. Pokazany na filmie zakręt jest bowiem najprawdopodobniej zjazdem z owej autostrady. Wideo, które zostało umieszczone w serwisie YouTube na kanale Aerial China, możecie obejrzeć poniżej:

 

Wiadukt pełni ważną funkcję. Może pomóc kierowcom w sytuacji awaryjnej

Jaki był powód umieszczenia tajemniczej pętli na autostradzie? To pomoc dla tych kierowców, którzy pomylili drogę - dzięki zakrętowi mogą oni bezpiecznie zawrócić i dalej jechać właściwą trasą.

Biorąc pod uwagę wysokość, na której znajduje się wiadukt, to nietypowe rozwiązanie architektoniczne zostało dokładnie przemyślane przez jego twórców, m.in. zwiększa ono bezpieczeństwo kierowców.

Jak podaje w swoich mediach społecznościowych serwis motoryzacyjny Jalopnik, na nagranym wiadukcie obowiązuje ograniczenie do 40 km na godzinę. Co za tym idzie, nie jest to trasa szybkiego ruchu. Wato także podkreślić, że pomimo tego, co widać na filmie, sama droga jest dość ciasna, z jednym pasem do zawracania. Dopiero nieco dalej rozwidla się on na dwa osobne.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: