Najpiękniejsze schroniska górskie w Beskidach. Każde z nich ma swój niepowtarzalny klimat

Beskidy to nie tylko urokliwe szlaki turystyczne, ale również wyjątkowe i bardzo urokliwe schroniska, które warto odwiedzić. Każde wyróżnia się własnym klimatem i unikalną atmosferą. Przedstawiamy tylko kilka z tych, do których również prowadzą piękne trasy. Można natknąć się na nie w Beskidzie Śląskim, Żywieckim i Małym.

Beskidy to rejon w Polsce, do którego warto wybrać się na długi weekend i nie tylko. Polecany jest zwłaszcza miłośnikom pieszych wycieczek, którzy nie lubią przy tym wspinać się na duże wysokości. Jeżeli planujemy dłuższy pobyt, warto rozważyć nocleg w którymś w beskidzkich schronisk górskich. Każde z nich jest niepowtarzalne i oferuje niezapomniane widoki.

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

Najpiękniejsze beskidzkie schroniska górskie: Schronisko PTTK Szyndzielnia (Beskid Śląski)

To najstarsze schronisko w Beskidach:  zostało zbudowane w 1897 roku. Znajduje się ono na wysokości 1001 m n.p.m. w malowniczej okolicy Bielska-Białej. Stylem architektonicznym nawiązuje do schronisk alpejskich (zwłaszcza charakterystyczną wieżyczką).

Schronisko na Szyndzielni oferuje 49 miejsc noclegowych, duży słoneczny taras oraz salę do tenisa stołowego.  Z obiektu można wyruszyć do sąsiednich schronisk na Klimczoku, Błatniej i Dębowcu lub dojść do Bystrej Śląskiej, Szczyrku, Brennej oraz Wapienicy po drodze podziwiając  przepiękne widoki na okolice, zwłaszcza zimą.

Barania Góra jest jednym ze szczytów Beskidu ŚląskiegoSzlaki na Baranią Górę. Jak dostać się na jeden ze szczytów Beskidu Śląskiego?

Najpiękniejsze beskidzkie schroniska górskie: Bacówka PTTK na Rycerzowej (Beskid Żywiecki)

Bacówka na Rycerzowej to schronisko górskie położone na terenie Beskidu Żywieckiego, 35 km na południowy zachód od Żywca i 115 km od Katowic - stolicy województwa śląskiego. Wokół obiektu roztacza się górska panorama, która obejmuje swym zasięgiem pasma Lipowskiej i Rysianki, masywy Pilska i Babiej Góry, Tatry, Podhale, jak również Niżne Tatry i Małą Fatrę na Słowacji. Widoki te urzekają swoim pięknem o każdej porze roku, ale robią ogromne wrażenie szczególnie jesienią.

Bacówka oferuje 34 miejsca noclegowe w budynku wykonanym tradycyjnie z drewnianych bali. Ogrzewana jest centralnym ogrzewaniem z własnej kotłowni i kominkiem grzewczym.

Szlaki na Skrzyczne wiodą ze Szczyrku, ale także z innych, mniejszych miejscowości w okolicy.Szlaki na Skrzyczne. Jak dostać się na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego?

Najpiękniejsze beskidzkie schroniska górskie: Schronisko PTTK na Magurce (Beskid Mały)

Schronisko to jest zlokalizowane w zachodniej części Beskidu Małego, konkretnie na Magurce Wilkowickiej i położone na wysokości 909 m n.p.m. Obiekt ten cieszy się niezmiennie dużą popularnością, gdyż łatwo do niego trafić. Zlokalizowany jest w cichym, zalesionym otoczeniu, co sprawia, że można tutaj łatwo odpocząć od zgiełku i hałasu.

Od maja 1974 roku schronisko pozostaje w prawie niezmienionej formie. Posiada 24 miejsca noclegowe, jest dostępne dla turystów przez wszystkie dni w roku, a prowadzi do niego aż 10 szlaków turystycznych.

Źródło: dziennikzachodni.plmagurka.beskidy.pl, rycerzowa.pl/bacowka,szyndzielnia.com.pl

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: