Najpiękniejsze schroniska górskie w Beskidach. Każde z nich ma swój niepowtarzalny klimat

Beskidy to nie tylko urokliwe szlaki turystyczne, ale również wyjątkowe i bardzo urokliwe schroniska, które warto odwiedzić. Każde wyróżnia się własnym klimatem i unikalną atmosferą. Przedstawiamy tylko kilka z tych, do których również prowadzą piękne trasy. Można natknąć się na nie w Beskidzie Śląskim, Żywieckim i Małym.

Beskidy to rejon w Polsce, do którego warto wybrać się na długi weekend i nie tylko. Polecany jest zwłaszcza miłośnikom pieszych wycieczek, którzy nie lubią przy tym wspinać się na duże wysokości. Jeżeli planujemy dłuższy pobyt, warto rozważyć nocleg w którymś w beskidzkich schronisk górskich. Każde z nich jest niepowtarzalne i oferuje niezapomniane widoki.

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

Najpiękniejsze beskidzkie schroniska górskie: Schronisko PTTK Szyndzielnia (Beskid Śląski)

To najstarsze schronisko w Beskidach:  zostało zbudowane w 1897 roku. Znajduje się ono na wysokości 1001 m n.p.m. w malowniczej okolicy Bielska-Białej. Stylem architektonicznym nawiązuje do schronisk alpejskich (zwłaszcza charakterystyczną wieżyczką).

Schronisko na Szyndzielni oferuje 49 miejsc noclegowych, duży słoneczny taras oraz salę do tenisa stołowego.  Z obiektu można wyruszyć do sąsiednich schronisk na Klimczoku, Błatniej i Dębowcu lub dojść do Bystrej Śląskiej, Szczyrku, Brennej oraz Wapienicy po drodze podziwiając  przepiękne widoki na okolice, zwłaszcza zimą.

Najpiękniejsze beskidzkie schroniska górskie: Bacówka PTTK na Rycerzowej (Beskid Żywiecki)

Bacówka na Rycerzowej to schronisko górskie położone na terenie Beskidu Żywieckiego, 35 km na południowy zachód od Żywca i 115 km od Katowic - stolicy województwa śląskiego. Wokół obiektu roztacza się górska panorama, która obejmuje swym zasięgiem pasma Lipowskiej i Rysianki, masywy Pilska i Babiej Góry, Tatry, Podhale, jak również Niżne Tatry i Małą Fatrę na Słowacji. Widoki te urzekają swoim pięknem o każdej porze roku, ale robią ogromne wrażenie szczególnie jesienią.

Bacówka oferuje 34 miejsca noclegowe w budynku wykonanym tradycyjnie z drewnianych bali. Ogrzewana jest centralnym ogrzewaniem z własnej kotłowni i kominkiem grzewczym.

Najpiękniejsze beskidzkie schroniska górskie: Schronisko PTTK na Magurce (Beskid Mały)

Schronisko to jest zlokalizowane w zachodniej części Beskidu Małego, konkretnie na Magurce Wilkowickiej i położone na wysokości 909 m n.p.m. Obiekt ten cieszy się niezmiennie dużą popularnością, gdyż łatwo do niego trafić. Zlokalizowany jest w cichym, zalesionym otoczeniu, co sprawia, że można tutaj łatwo odpocząć od zgiełku i hałasu.

Od maja 1974 roku schronisko pozostaje w prawie niezmienionej formie. Posiada 24 miejsca noclegowe, jest dostępne dla turystów przez wszystkie dni w roku, a prowadzi do niego aż 10 szlaków turystycznych.

Źródło: dziennikzachodni.plmagurka.beskidy.pl, rycerzowa.pl/bacowka,szyndzielnia.com.pl

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: