LOT startuje z nowymi połączeniami. Polacy skorzystają jeszcze w maju. Będzie egzotycznie

Pasażerowie PLL LOT jeszcze w tym miesiącu będą mogli skorzystać z nowych połączeń z Polski. Narodowy przewoźnik zapowiedział uruchomienie aż pięciu nowych tras - do Bombaju, Kairu, Sarajewa, Baku i Prisztiny.

Więcej wiadomości z Polski i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Podczas konferencji prasowej, w której uczestniczyli przedstawiciele redakcji Gazeta.pl, prezes PLL LOT Rafał Milczarski poinformował, że z powodu agresji rosyjskiej na Ukrainę, narodowy przewoźnik przestał latać do Rosji, Białorusi i Ukrainy.

Utracone połączenia z Rosją, Białorusią i Ukrainą staramy się zastąpić innymi połączeniami, żeby nasze samoloty latały pełne. Dlatego w ciągu najbliższych kilku tygodni otwieramy kilka ważnych połączeń

- przyznał prezes Milczarski.

Bułgaria znosi restrykcje graniczne Tanie wakacje za granicą? To możliwe!

Nowe połączenia PLL LOT wystartują już w maju

Pierwszym nowym połączeniem PLL LOT, które wystartuje już 27 maja, jest trasa z Warszawy do Baku, stolicy Azerbejdżanu. Loty będą wykonywane przez cały rok, cztery razy w tygodniu. Czas przelotu na tej trasie ma wynieść ok. 4 godz. 10 min.

30 maja natomiast PLL LOT wystartuje z połączeniami do Sarajewa w Bośni i Hercegowinie. Loty będą wykonywane przez cały rok aż pięć razy w tygodniu, a obsługiwać je będzie samolot typu embraer. Czas przelotu zaplanowany jest na niecałe dwie godziny.

Zobacz wideo Twój lot się nie odbył? Co zrobić w takiej sytuacji? Ekspertka wyjaśnia

Prawdziwym hitem zaproponowanym przez narodowego przewoźnika jest trasa Warszawa - Bombaj, która wystartuje już 31 maja. Jak przekazał Milczarski, będzie to połączenie całoroczne, a w sezonie letnim wykonywane będą dwa rejsy tygodniowo. Warto wspomnieć, że będzie drugie po Deli miasto w Indiach, do którego polecą dreamlinery LOT-u.

Tego samego dnia LOT zainauguruje swoje połączenia do Kairu w Egipcie. Również będzie to połączenie całoroczne, jednak przez cały sezon letni wykonywane będzie znacznie częściej, bo aż pięć razy w tygodniu. Jak wskazał prezes linii, loty w tym kierunku realizowane będą przez samoloty typu Embraer 190, które mogą pomieścić 106 pasażerów.

Grecja: Rodos Rodos - oto atrakcje, które warto tam zobaczyć

LOT zaplanował jeszcze jedno połączenie bałkańskie - 6 czerwca otwarta zostanie trasa do Prisztiny w Kosowie. To jednak jedynie trasa sezonowa, realizowana cztery razy w tygodniu do 29 września 2022 r. Wykonywana będzie samolotami typu Embraer 195, mieszczącymi 118 pasażerów.

- Staramy się w umiejętny sposób uzupełniać naszą siatkę połączeń tak, aby była ona po pierwsze ciekawa dla naszych pasażerów i odpowiadała na ich zapotrzebowania, ale także, żeby mogła w dobry sposób funkcjonować - dodał Milczarski.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: