Gdańsk - bezpłatne atrakcje dla dzieci w 2022 roku. Sprawdź, co oferuje to nadmorskie miasto

Gdańsk to miasto uwielbiane przez turystów. Często przyjeżdżają tu całe rodziny z dziećmi. Nic dziwnego, można tu znaleźć sporo darmowych atrakcji dla najmłodszych. Sprawdźcie, gdzie warto wybrać się z pociechami, nie narażając przy tym zbytnio domowego budżetu.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nagranie z drona rynku w Gdańsku

Gdańsk to miejscowość, którą turyści odwiedzają niezależnie od pory roku. I trudno się dziwić, nie brak tu atrakcji dla starszych i tych nieco młodszych podróżników. I choć za część ofert trzeba sporo zapłacić, nie brak tu także darmowych rozrywek.

Przedstawiamy kilka najciekawszych miejsc do zobaczenia. Informacje pochodzą z Przewodnika po Gdańsku autorstwa Anny Kotuli.

Ciekawe miejsca w Gdańsku: sprawdź, co warto zobaczyć!Co warto zobaczyć w Gdańsku? Ciekawe miejsca i atrakcje

W Muzeum Bursztynu zobaczysz nie tylko biżuterię

Choć Muzeum Bursztynu można odwiedzać codziennie, raz w tygodniu można podziwiać wystawę bezpłatnie. Darmowe wejście obowiązuje w określonych godzinach:

  • od początku maja do końca września - poniedziałek, godz. 12.00 - 18.00,
  • od początku października do końca kwietnia - środa, godz. 10.00 - 16.00.

Muzeum ma na stanie nie tylko bursztyn w jego naturalnej formie, jak też przedmioty z niego wykonane, m.in. biżuterię, dekoracje oraz rzeczy codziennego użytku. 

Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego ma wiele do zaoferowania. I to za darmo

Kolejnym miejscem obfitującym w atrakcje, które można polecić rodzinom z dziećmi, jest Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego (WB UG). Wszystkie wystawy znajdują się w głównym holu budynku, więc oglądać je można zawsze, gdy uniwersytet jest otwarty. Sama akademia znajduje się na ul. Wita Stwosza 59 w Gdańsku. Co można obejrzeć na WB UG? Oto najciekawsze elementy:

  • Muzeum Inkluzji w Bursztynie - można zobaczyć tu mnóstwo różnych form życia uwięzionych w bursztynie. Oficjalnie muzeum działa w godzinach 9.00 - 15.00, ale grupy do siedmiu osób zawsze mogą wziąć klucz z recepcji i wejść na salę. Większe grupy muszą wysłać rezerwację na adres e mail: bursztyn@ug.edu.pl.;
  • Akwarium biotopu jeziora Malawi (największe w Polsce);
  • Dwunastometrowy Szkielet płetwala zwyczajnego (finfala);
  • Szkielety dużych ssaków (m.in. żyrafy, nosorożca czy hipopotama);
  • Wystawa wypchanych zwierząt - ssaków, ptaków i gadów.

Tłumy na otwarciu palmiarni w Parku OliwskimTłumy na otwarciu palmiarni w Gdańsku Oliwie. "Tylko daktylowca żal"

Murale na ścianach budynków w gdańskiej dzielnicy Zaspa powinny zainteresować nieco starsze dzieci 

Ta atrakcja jest na wolnym powietrzu, więc nie ograniczają jej więc godziny otwarcia. Ogromne murale można oglądać codziennie. Znajdują się w okręgu ulic ul. Hynka, al. Rzeczypospolitej i al. Legionów. Murale powstają od 1997 roku i aktualnie jest ich ponad 60. Autorami są zarówno Polacy, jak i Amerykanie, Meksykanie, Litwini, Niemcy, a także przedstawiciele innych nacji.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: