PKP ogłosiło wielką promocję, bilety tańsze nawet o połowę. Przez zainteresowanie akcją padły serwery

PKP Intercity od 5 maja ruszyło z olbrzymią promocją, która wywołała spore zainteresowanie podróżujących. Popyt był tak duży, że serwery strony internetowej przewoźnika padły. Sprawdzamy szczegóły oferty, atrakcyjne ceny biletów i popularne kierunki.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bilety na podróż pociągiem w atrakcyjnych cenach są dostępne dzięki wielkiej promocji w PKP Intercity. Na niektórych trasach przewoźnik obniżył ceny o połowę, ale nie przewidział aż tak dużego zainteresowania wśród podróżujących. Skutkiem była wczorajsza awaria stron internetowych. 

Wielka promocja w PKP - zasady i szczegóły oferty

Promocja, która przyczyniła się do awarii serwerów i strony PKP pozwalała kupić bilety taniej, gdy zdecydowaliśmy się na nabycie ich z wyprzedzeniem. PKP Intercity odeszło jednak od tego pomysłu na rzecz systemu, który wylicza cenę biletu na podstawie prognozowanej frekwencji, tras przejazdu czy godzin odjazdu. Aktualnie bilety na połączenia IC i TLK będą podzielone według pięciu poziomów promocji, a nie trzech, jak do tej pory:

  • Super Promo,
  • Promo Plus,
  • Promo 45 (bilety tańsze o 45 proc. od ceny bazowej),
  • Promo 30 (tańsze o 30 proc.),
  • Promo 15 (tańsze o 15 proc.).
Zobacz wideo Czy Polacy są zadowoleni z PKP?

Oferta pozwala na zakup biletu w przystępnej cenie i pozwoli na spore zaoszczędzenie budżetu. Na najpopularniejszych trasach np. z Warszawy do Krakowa, Trójmiasta, Katowic czy Poznania, ceny będą się zaczynać od 19 zł. To dwa razy mniej niż przy poprzedniej ofercie. Do Łodzi, Lublina czy Białegostoku ze stolicy będzie można pojechać nawet za 14 zł. Warto też wspomnieć, że nowe progi promocyjne łączą się z ulgami ustawowymi, więc od promocyjnej ceny - dla osób uprawnionych - będzie dodatkowo naliczona ulga ustawowa.

Rekordowa sprzedaż biletów w PKP

Niskie, atrakcyjne ceny wywołały olbrzymie zainteresowanie wśród klientów PKP Intercity. Na portalu przewoźnika możemy znaleźć wpis, który o tym świadczy. 

Odnotowujemy rekordowy w historii spółki ruch niemal we wszystkich kanałach sprzedaży w związku z wejściem w życie oferty Promo w pociągach TLK i IC. Jest on o ponad połowę wyższy niż w zeszłoroczne wakacje

- czytamy w komunikacie opublikowanym przez PKP Intercity.

Źródło: facebook.com/PKP.Intercity

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: