Tanie wakacje za granicą? To możliwe! Ten kraj wyróżnia się przystępnymi cenami

Tanie wakacje za granicą najlepiej zorganizować sobie w czerwcu. Przełom wiosny i lata to czas, gdy zwłaszcza na południu Europy jest już ciepło, jednak nie doskwierają tam jeszcze upały. Nie jest to również szczyt sezonu, więc można uniknąć tłumów. Przystępnymi cenami za wakacje all inclusive może pochwalić się zwłaszcza Bułgaria.

Masz ochotę na wakacyjny wyjazd za granicę, ale nie chcesz zbyt mocno obciążyć domowego budżetu? Nic straconego! Zorganizowanie taniego zagranicznego urlopu nie jest niemożliwe. Jednym z polecanych kierunków jest Bułgaria.

W czasach PRL-u ten wyjazd do tego kraju uchodził za szczyt luksusu. Dla wielu Polaków bułgarskie kurorty były namiastką wielkiego świata. Choć od tamtego czasu możliwości wakacyjnych podróży zagranicznych są o wiele większe, to jednak sentyment do tego kraju pozostał.

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Tanie wakacje za granicą? Wybierz all inclusive w Bułgarii

Tygodniowe wczasy z przelotem z wielu polskich miast i pobytem w hotelu ze śniadaniem można zafundować sobie już za niecałe 900 zł! Natomiast wakacje all inclusive w tym państwie w czerwcu rozpoczynają się już od niecałych 1400 zł. Dodatkowym plusem jest fakt, iż loty do Bułgarii trwają tylko nieco ponad dwie godziny i można zrealizować je w wielu większych miastach w Polsce: Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowic, Rzeszowie oraz Lublinie.

Bułgaria w czołówce najpopularniejszych krajów na urlop - czy restrykcje nadal obowiązują?

Od trzech lat roku Bułgaria znajduje się pierwszej piątce w najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków. Turystom niezmiennie kojarzy się z pięknym słonecznym czarnomorskim wybrzeżem, które stanowi Riwiera Bułgarska.

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy planują spędzić wakacje za granicą w tym właśnie kraju. Od 13 kwietnia tego roku Bułgaria złagodziła zasady wjazdu dla turystów z dziesięciu krajów, m.in. i z Polski. Podróżni, którzy przekraczają jej granice, są już zwolnieni z wszelkich obostrzeń przy wjeździe. Oznacza to, że nie muszą okazywać już zaświadczenia o szczepieniu, przechorowaniu Covid-19 czy negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa. 

Źródło: turystyka.wp.pl

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: