Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Oto atrakcje, które warto tam zobaczyć

Mazury to jeden z tych regionów Polski, który turyści chętnie wybierają na letni urlop. Czyste powietrze, lasy i jeziora, a także cisza i błogi spokój - to wszystko zachęca urlopowiczów do odwiedzin w tym miejscu. Co warto tam zobaczyć? Podpowiadamy!

Warmia i Mazury to region, który słynie z licznych jezior, rozległych lasów, a także wielu możliwości aktywnego zwiedzania i uprawiania sportów wodnych. Przedstawiamy kilka znanych punktów na mapie województwa warmińsko-mazurskiego, które szczególnie warto odwiedzić.

Zobacz wideo Marta Wierzbicka na wakacjach na Mazurach

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Mazury - jakie atrakcje czekają tam na turystów? Popularne Giżycko

Leżące na północnym brzegu jeziora Niegocin miasto należy do najpopularniejszych punktów turystycznych na Mazurach. Znajduje się tutaj plaża, przystań żeglarska, jezioro, park linowy, oraz liczne restauracje i lokale gastronomiczne. Z powodu swojej sławy Giżycko przyciąga corocznie tłumy turystów, jeżeli więc szukamy tu ciszy, nadchodzący długi weekend czerwcowy 2022 to najlepszy czas, aby tam pojechać.

Giżycko Ulubione miejsce Polaków na majówkę. Mazury czekają na odkrycie

Mrągowo - odpoczynek w stylu country

Mrągowo to położone na terenie dawnych pruskich plemion Galindów, ok. 20-tysięczne miasto. Znane jest  głównie z odbywającego się tu słynnego Pikniku Country oraz Festiwalu Kultury Kresowej. W centrum znajduje się Muzeum Ziemi Mrągowskiej, które oferuje wystawę stałą poświęconą historii tej ziemi oraz regularne wystawy czasowe. 

Jednym z bardziej charakterystycznych punktów miasta jest oczywiście jezioro Czos, nad którym spędzają wolny czas całe rodziny, amatorzy pływania oraz sportów wodnych. Jako ciekawostkę dodajmy, że w pobliskim ośrodku szkolenia żeglarskiego szkoliło się wielu wybitnych, polskich żeglarzy.

Malownicze Mikołajki 

Mikołajki to kolejny bardzo popularny punkt na Mazurach. Ze względu na swoje niezwykle malownicze położenie, nazywane są często "polską Wenecją". Oprócz spaceru nad jednym z mazurskich jezior otaczających to miasto warto wybrać się także do Muzeum reformacji polskiej (jest to pierwsze w kraju muzeum poświęcone w całości historii polskiej reformacji), Wioski Żeglarskiej (jeśli chcemy samodzielnie wypłynąć w rejs po okolicznych jeziorach), oraz do aquaparku Tropikana.

mazury zdjęcie ilustracyjne Co zwiedzić na Mazurach? Nie tylko jeziora i lasy. Są tu mosty, zamki i piramida

Źródło: podrozepoeuropie.plszalonewalizki.pl, fajnepodroze.pl

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: