Pogoda na weekend 07.05 - 08.05 2022 roku dla całej Polski. Czekają nas opady deszczu, a nawet burze

Pogoda na najbliższy weekend będzie raczej niezbyt przyjemna. Nie zabraknie zachmurzeń, przelotnych opadów deszczu, a nawet burz. Jeśli planujecie weekendowy wyjazd, to koniecznie sprawdźcie prognozę pogody na najbliższe dni.

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Prof. Miętus: Prawdopodobnie uda nam się uniknąć suszy, ale to eksperymentalne prognozy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) prognozuje na najbliższy weekend zróżnicowaną pogodę dla całego kraju. Oprócz dość wysokich temperatur mogą wystąpić również niepożądane zjawiska pogodowe

Pogoda na weekend - sobota 7 maja 2022 roku

Jak podaje IMGW, najbliższa sobota będzie dość pochmurna. Mogą wystąpić także przelotne opady deszczu. Na południu i południowym wschodzie kraju mogą pojawić się burze z umiarkowanym i porywistym wiatrem, a nawet drobny grad. Mieszkańcy Kujaw i południowo-wschodniej części Polski muszą być przygotowani na mgły, które ograniczą widoczność do 300 metrów. Temperatury w sobotę 7 maja będą kształtowały się następująco:

Temperatura minimalna:

  • północny wschód - 4 st. C,
  • centrum - ok. 7 st. C,
  • południowy wschód - 11 st. C.

Temperatura w dzień:

  • nad morzem i w kotlinach górskich - ok. 12 st. C,
  • północny wschód - 16 - 17 st. C,
  • centrum i zachód - do 21 - 22 st. C.

Pogoda na weekend - niedziela, 8 maja 2022 roku

Według prognoz IMGW w niedzielę możemy spodziewać się miejscowych rozpogodzeń. Na północy i południowym wschodzie kraju niewykluczone przelotne opady deszczu. Mieszkańcy południa kraju mogą spodziewać się burz. Temperatury na niedzielę będą kształtowały się następująco:

  • temp. minimalna: od 3 st. C (północny zachód) do 12 st. C (południowy wschód),
  • temp. maksymalna - od 8 st. C (nad morzem), 12 st. C (północny wschód) do 19 st. C (południe).

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o pogodzie. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: