Kiedy wypada długi weekend czerwcowy 2022? Podpowiadamy, które dni będą wolne i gdzie warto pojechać

Majówka już za nami, ale bez obaw, w czerwcu także czeka nas kilka dni wolnego. Warto wykorzystać ten czas na rodzinny wyjazd lub wycieczkę w gronie znajomych. Jeśli zastanawiasz się kiedy wypada długi weekend czerwcowy w tym roku, sprawdź nasz artykuł. Podpowiadamy jak dobrze zaplanować wolne chwile.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

czerwcu czeka nas kolejny długi weekend, warto więc dobrze zaplanować ten czas, by maksymalnie wykorzystać coraz cieplejsze dni. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać, jeśli planujecie spędzić trochę czasu na łonie natury.

Długi weekend czerwcowy - ile dni wolnego nas czeka?

Z uwagi na dość późny termin Wielkanocy Boże Ciało wypada dopiero 16 czerwca. Zgodnie z tradycją to święto obchodzimy w czwartek, biorąc więc dzień wolnego w piątek, możemy zrobić sobie długi weekend. Zaledwie jeden dzień urlopu spowoduje, że będziemy mogli cieszyć się aż czterema dniami wolnymi od pracy. 

Zobacz wideo Ciechanów. Turystyczna perła na Mazowszu?

Gdzie warto jechać w długi weekend czerwcowy?

Wolne chwile warto spędzić w kraju, ale także poza jego granicami. Pogoda w tym okresie będzie coraz piękniejsza, a temperatury mogą znacznie wzrosnąć. To dobry moment na różne aktywności na zewnątrz lub relaks i błogi odpoczynek. 

Na liście najczęściej wybieranych kierunków na portalu nocowanie.pl w pierwszej dziesiątce znajdują się miejscowości położone w górach. Nawiązując do rankingu najchętniej wybieranych miejsc na długi weekend majowy 2022, śmiało, można podkreślić, że Polacy uwielbiają spędzać długie weekendy spacerując po górskich szlakach. Dużą popularnością cieszą się także nadmorskie eskapady, czy wyprawy nad jeziora.

Więcej ciekawych miejsc, które warto odwiedzić, można znaleźć w naszym artykule: Propozycje na weekend. Trzy miejsca w Polsce, w których się zakochasz i nie zbankrutujesz

Źródło: nocowanie.pl

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: