Największa linia lotnicza Ukrainy wznawia działalność. Boeing od 1 maja lata w barwach Łotwy

Łotewska linia Air Baltic wyleasingowała w formule ACMI Boeinga 737-900ERm. Jest to samolot należący do linii Ukraine Intenational Airlines. Maszyna wraz z ukraińską załogą rozpoczęła loty w barwach łotewskiego przewoźnika od początku maja 2022 roku. Czy wraz z Ukraine Intenational Airlines wkrótce wznowią loty pozostałe ukraińskie linie?

Trwająca od ponad dwóch miesięcy rosyjska agresja na Ukrainę sprawiła, że wszystkie linie lotnicze z Ukrainy zawiesiły swoją działalność. Mimo to ukraińscy przewoźnicy postanowili poszukać linii chętnych do współpracy. SkyUp to pierwszy przewoźnik z tego kraju, który zapowiedział wznowienie działalności w formie dostosowanej do obecnych realiów.

Zobacz wideo Dlaczego ten bilet jest taki tani? Jak oszczędzają tanie linie lotnicze

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Ukraiński ACMI Boeing 737-900ER w barwach łotewskiego przewoźnika

Łotewska linia Air Baltic ogłosiła, że od 1 maja weźmie w leasing samolot wraz z załogą. Mowa o maszynie Boeinga 737-900ER, którą wydzierżawi od linii Ukraine International Airlines. Dla łotewskiego przewoźnika będzie pracować łącznie 28 osób zatrudnionych w UIA. Samolot ukraińskich linii będzie obsługiwał różne trasy ze stolicy Rygi - m.in. loty do Berlina, Madrytu, Brukseli, Oslo czy Kopenhagi.

Do tej pory nie ma informacji dotyczących tego, kiedy pozostałe ukraińskie linie lotnicze planują wznowienie lotów.

Rząd Izraela dopłaci do lotów na lotnisko w pobliżu Eljatu. Zdjęcie ilustracyjne Czy wrócą tanie loty z Polski do Izraela?

Prozaiczne powody zawarcia umowy z Air Baltic

Do zawarcia umowy doszło przede wszystkim z powodu braków we flocie łotewskiego przewoźnika. Wynikają one z globalnego niedoboru części zamiennych do posiadanych przez linię Airbusów A220. Warto tutaj wspomnieć, że Air Baltic jest największym na świecie przewoźnikiem tego typu samolotów. Obecnie ma we flocie 34 dwusilnikowe wąskokadłubowe samoloty pasażerskie średniego zasięgu. Do 2024 roku ma otrzymać kolejnych 16 tego typu samolotów.

Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT LOT uruchomi dwie nowe trasy idealne na wakacje 2022. Dokąd polecimy?

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: