Wstęp na molo w Kołobrzegu znowu płatny. Darmowe wejście tylko dla nielicznych

Wstęp na molo w Kołobrzegu przez sześć lat był darmowy dla wszystkich przez cały rok, jednak w 2021 roku przy wejściu pojawiły się bramki elektroniczne. Od tamtej pory turyści muszą płacić za wejście w sezonie letnim. W tym roku system opłat został uruchomiony wcześniej.

Więcej wiadomości z Polski znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wstęp na molo w Kołobrzegu od piątku 29 kwietnia jest znów płatny. W tym roku kasy biletowe nie tylko zostały uruchomione wcześniej, ale również będą czynne dłużej, bo aż do połowy października. Miasto wróciło do poboru opłat za molo w 2021 roku po sześcioletniej przerwie, aby zyskać fundusze na jego konserwację i utrzymanie.

Gdzie w Polsce na weekend? Stańczyki w Mazurach Garbatych Gdzie w Polsce na weekend? Kilka cudownych miejsc, które koniecznie musisz zobaczyć

Ile kosztuje wstęp na molo w Kołobrzegu?

Normalny bilet wstępu na molo kosztuje 6 zł, a ulgowy - 3 zł. Zwolnione z opłat za bilety są m.in. osoby o wysokim stopniu niepełnosprawności i dzieci do lat 4.

Opłaty będą obowiązywać od 29 kwietnia do 15 października od godz. 9 do 21 - poinformował kołobrzeski Urząd Miasta. 

Zobacz wideo Skąd się bierze zmącona woda nad polskim morzem?

Niektórzy wejdą na molo za darmo

Z opłat zwolnieni są przede wszystkim mieszkańcy Kołobrzegu posiadający Kołobrzeską Kartę Mieszkańca, która jest im wydawana za darmo. Wystarczy przyłożyć kod kreskowy do skanera na bramce przy wejściu na molo, a zostaną wpuszczeni na deptak.

Z opłat zwolnieni są również turyści, którzy wpłacili opłatę klimatyczną - najlepiej, żeby posiadali druk potwierdzający uiszczoną opłatę z kodem QR (wydruk z programu Travel Host powinni otrzymać w miejscu noclegu). Kod wystarczy przyłożyć do skanera na bramce. Warto jednak dodać, że tym sposobem można przejść tylko raz w ciągu dnia.

Latarnia morska Rozewie II i latarnia morska Rozewie I Latarnia morska Rozewie II została otwarta po 112 latach

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: