Bóbr z Morskiego Oka przeżył zimę. Wybudzony z długiego snu... zabrał się do pracy

Bóbr z Morskiego Oka bezpiecznie przespał całą zimę i ma się dobrze. Wybudzony z długiego letargu od razu zabrał się do pracy i już zaczął budować swoje żeremie. Przyrodnicy z Tatrzańskiego parku Narodowego są w szoku - nigdy wcześniej w tej okolicy nie widziano podobnego mieszkańca.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bobra w tej części Tatr przyrodnicy z TPN zauważyli 19 sierpnia 2021 roku. Wtedy budował on swoje żeremie w okolicach Czarnostawiańskiej Siklawy. Przyrodnicy już wtedy zamartwiali się o to, jak zwierzę przetrwa zimę, która w tych rejonach jest sroga i trwa bardzo długo. 

Bóbr na tamie Stado krów dziwnie się zachowywało. Kiedy przyjechali na miejsce, zobaczyli kogo wybrały na przewodnika

Bóbr z Morskiego Oka bezpiecznie przezimował

TPN opublikował w mediach społecznościowych film, na którym leśnik z Morskiego Oka, Grzegorz Bryniarski, zapewnia, że bóbr bezpiecznie przetrwał zimę i już zabrał się do pracy nad nowym domem. 

Bóbr nad Morskim Okiem zakłada rodzinę

Jest to wyjątkowe, bo nigdy wcześniej bobra nad Morskim Okiem nie było. A tym bardziej, by jakiś przeżył tam zimę

- mówi leśniczy w wideo opublikowanym przez TPN. I dodaje, że pod Mnichem jeszcze bobrów nie było.

Człowiek na wysokości 1400 metrów spodziewałby się diabła, ale nie bobra

- skomentował w wideo leśniczy. 

Zobacz wideo Bóbr patrolował opustoszałe ulice Mrągowa

Po ściętych drzewach, a dokładniej po wysokości ścięcia, TPN wnioskuje, że bóbr ten obudził się jakieś 2-3 tygodnie temu. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że w tym rejonie może być więcej bobrów. Przyrodnicy zaobserwowali bowiem ślady działalności tego gatunku niżej - w rejonie drogi do schroniska w Dolinie Roztoki.

Źródło: facebook.com/TatrzanskiParkNarodowy

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: