Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Bobra w tej części Tatr przyrodnicy z TPN zauważyli 19 sierpnia 2021 roku. Wtedy budował on swoje żeremie w okolicach Czarnostawiańskiej Siklawy. Przyrodnicy już wtedy zamartwiali się o to, jak zwierzę przetrwa zimę, która w tych rejonach jest sroga i trwa bardzo długo.
TPN opublikował w mediach społecznościowych film, na którym leśnik z Morskiego Oka, Grzegorz Bryniarski, zapewnia, że bóbr bezpiecznie przetrwał zimę i już zabrał się do pracy nad nowym domem.
Jest to wyjątkowe, bo nigdy wcześniej bobra nad Morskim Okiem nie było. A tym bardziej, by jakiś przeżył tam zimę
- mówi leśniczy w wideo opublikowanym przez TPN. I dodaje, że pod Mnichem jeszcze bobrów nie było.
Człowiek na wysokości 1400 metrów spodziewałby się diabła, ale nie bobra
- skomentował w wideo leśniczy.
Po ściętych drzewach, a dokładniej po wysokości ścięcia, TPN wnioskuje, że bóbr ten obudził się jakieś 2-3 tygodnie temu. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że w tym rejonie może być więcej bobrów. Przyrodnicy zaobserwowali bowiem ślady działalności tego gatunku niżej - w rejonie drogi do schroniska w Dolinie Roztoki.
Źródło: facebook.com/TatrzanskiParkNarodowy
***
Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.