Gdzie jechać nad morze z dzieckiem? Najlepsze miejsca w Polsce na rodzinny wypad

Gdzie najlepiej jechać nad morze z dzieckiem, aby uniknąć tłumów, hałasu i wysokich cen, a co za tym idzie, naprawdę odpocząć? Jakie nadmorskie miejscowości są najlepsze dla rodzin z dziećmi? Jakie atrakcje nad Bałtykiem wybrać? Zrobiliśmy przegląd.

Choć Bałtyk jest popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów, młodzi rodzice często stronią od spędzania tam wolnego czasu z dziećmi. Powodem są wysokie ceny, często zmieniająca się pogoda, tłumy turystów oraz hałas. Nie znaczy to jednak, że tak wyglądają wszystkie miejscowości nad polskim morzem. Nad Bałtykiem także można znaleźć spokojny zakątek. Gdzie go szukać?

Zobacz wideo Władysławowo i atrakcje dla turystów. Co oprócz plażowania?

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie jechać nad morze z dzieckiem? Rozważ Świnoujście

Duże i znane nie tylko wśród Polaków uzdrowisko. Woda tam jest czysta i niemal zawsze dość ciepła, co jest zasługą korzystnych prądów morskich.

Na tutejszej, piaszczystej i bardzo zadbanej, plaży zawsze można znaleźć miejsce - jest ona bowiem bardzo długa i szeroka (aż do 160 metrów). W sezonie na plaży ustawiane są wygodne, plażowe kosze-leżanki, które rodzicom pozwalają na komfortowe plażowanie, rzucają też cień, dzięki któremu zabawa w piasku jest przyjemna nawet w upale.

Wakacyjna Łeba z atrakcjami dla najmłodszych

To miejscowość, w której i rodzice i dzieci powinni znaleźć coś dla siebie. I młodsze i starsze pociechy może zafascynować największy w Polsce naturalny labirynt, z platformami i pięcioma "bazami" do zdobycia. Poszukiwacze przygód i wiedzy będą miło wspominać muzeum motyli oraz park dinozaurów, w którym można nie tylko spotkać naturalnej wielkości figury około stu gadów, ale też karmić zwierzęta w mini zoo, czy zapoznać się z życiem i zwyczajami Neandertalczyków.

Spokój i cisza w nadmorskich Chłopach

Jest to miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim i wymarzone miejsce dla osób ceniących sobie spokój oraz kameralną atmosferę. Znajduje się tutaj duża piaszczysta plaża, oraz pas wydm otoczony sosnowym lasem, a także przystań rybacka z kolorowymi kutrami. Z kolei przy przystani rybackiej rozciąga się molo o długości 60 metrów. Nawet w sezonie nie uświadczymy tu tłoku, dlatego to świetne miejsce, jeśli pragniemy resetu. To także wymarzona opcja zwłaszcza dla tych rodzin, które uwielbiają długie spacery i spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: