Sri Lanka na wakacje 2022 r. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić tę rajską wyspę

Sri Lanka jest egzotyczną wyspą w Azji Południowej. Wybierając się tam na wakacje, możemy liczyć na niepowtarzalne widoki, bujną i egzotyczną przyrodę oraz przepiękne plaże. To także plantacje herbaty i dom dla słoni. Warto poznać pozostałe atrakcje wyspy - lista jest naprawdę długa!

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Atrakcyjnym i wartym uwagi kierunkiem wakacyjnym w 2022 r. jest Sri Lanka - wyspa od wschodu oblewana przez Zatokę Bengalską a od południa otwartym Oceanem Indyjskim. Poza malowniczymi widokami znajdziemy tam masę atrakcji, z których warto skorzystać.

Sri Lanka na wakacjeSri Lanka, Malediwy i Bali luzują restrykcje covidowe. Dobre kierunki na wakacje?

Sri Lanka - kierunek na wakacje 2022 r.

Jeśli znudziły Ci się europejskie kraje lub pragniesz poznać bardziej egzotyczne klimaty, Sri Lanka będzie idealnym wyborem! Ta rajska wyspa słynie z urokliwych pozostałości po starożytnej cywilizacji, złotych plaż, plantacji herbaty i dostojnych słoni rzadkiego gatunku. Kusi różnorodnością, przepiękną naturą i ciekawą kuchnią. Wyspa niegdyś targana politycznymi konfliktami, dziś jest spokojna i stanowi idealny cel podróży dla turystów z całego świata.

Sri Lanka jest krajem tropikalnym, dlatego deszcze zdarzają się także poza porą monsunową. Pora deszczowa trwa na Sri Lance od maja do października, dlatego najlepiej odwiedzić to miejsce między styczniem a kwietniem. Mimo to pogoda na wyspie sprzyja plażowaniu i zwiedzaniu - niemal o każdej porze roku są tam miejsca, w których świeci słońce. Warto wspomnieć także, że w kwietniu został uruchomiony lot z Polski na Sri Lankę. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym artykule: Wizz Air poleci na Sri Lankę - to już oficjalne. Nowe egzotyczne połączenie tanich linii wystartuje w 2022 r.

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Atrakcje egzotycznej wyspy - Sri Lanka w pigułce

Wybierając się na Sri Lankę, warto wcześniej zapoznać się z historią tego miejsca i przygotować plan podróży. Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych atrakcji, o których nie można zapomnieć: 

Herbaciany szlak - Sri Lanka jest największym producentem herbaty na świecie, przywiezionej na wyspę z Chin przez Brytyjczyków. W malutkiej, postkolonialnej miejscowości Ella mieszczą się dwie warte odwiedzenia fabryki herbaty - zielonej i czarnej - Halpewatte Tea Factory i Nuwburgh Estate. Z miasteczka prowadzi również Szlak Herbaty Prowincji Uva.

Forteca Sigirija - "Lwia Skała", leży w centralnej części wyspy, około 160 kilometrów od Colombo, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z budowli zachowały się jedynie fundamenty, ale miejsce to warto odwiedzić ze względu na wyjątkowe widoki rozciągające się ze skały i dobrze zachowane malowidła. 

Złota Świątynia w Dambulli - Złota Świątynia wybudowana w pięciu z osiemdziesięciu grot znajdujących się w mieście. To w nich, jak i w czterech pobliskich klasztorach, znajduje się 157 posągów Buddy i 153 malowidła. Obrazy naskalne zajmują 2100 metrów kwadratowych. Najsłynniejszy z nich przedstawia kuszenie Buddy przez demona Marę. Budowla także znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

Więcej ciekawych informacji o Sri Lance znajdziesz w naszym artykule: Tropikalny klimat, złote plaże i cejlońska herbata - poznaj Sri Lankę.

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: