Gdzie w Polsce na weekend? Kilka cudownych miejsc, które koniecznie musisz zobaczyć

Gdzie w Polsce na weekend? Nasz kraj słynie z pięknych miejsc, które są warte uwagi. Przyciągają one wyjątkowym klimatem i widokami. Warto więc odwiedzić któreś z nich i tam odpocząć.

rInteresujesz się nowinkami związanymi z podróżowaniem? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Liczne atrakcje w Poznaniu. Miasto doceniono za granicą

Polska słynie z pięknych krajobrazów. W każdym województwie znajdują się miejsca, które kuszą turystów wspaniałymi widokami. Wybraliśmy więc kilka miejsc, które przyciągnąć mogą swoim wyjątkowym klimatem. Dzięki nim zobaczysz, jak piękny i różnorodny jest nasz kraj. 

Słoń indyjski Aleksander podczas kąpieli. Łodzki Ogród Zoologiczny. Łodź. 24.03.2022.Orientarium w Łodzi już otwarte. Pojechały tam prawdziwe tłumy

Gdzie w Polsce na weekend? Krainy, które kuszą spokojem i magicznymi widokami

Jeśli chcecie spędzić czas aktywnie i cieszyć się bliskością przyrody, koniecznie odwiedźcie te miejsca, które położone są z dala od miast. Do najciekawszych należą Ponidzie, Podlasie, Góry Stołowe oraz Mazury Garbate.

Ponidzie
Kraina ta położona jest w województwie świętokrzyskim. Jej znakiem rozpoznawczym są pagórki, lessowe wąwozy oraz mozaiki pól uprawnych. Podczas spacerów można podziwiać wspaniałą roślinność. Na szczególną uwagę zasługują malownicze okolice rzeki Nidy. Miejsce to idealnie nadaje się do spływów kajakowych. 

Góry Stołowe
Położone są w województwie dolnośląskim. Przyciągają one wspaniałymi widokami i możliwością aktywnego spędzania wolnego czasu. Fani wycieczek górskich będą mieć okazję do zdobycia najwyższego szczytu, czyli Szczelińca Wielkiego. Warte uwagi są także Błędne Skały i Skalne Grzyby. Najciekawsze jest jednak to, że skały, które napotkamy podczas wędrówek, mają kształt zwierząt. 

Podlasie
Weekend spędzony w tym regionie można uznać za bardzo udany. Osoby, które cenią sobie ciszę i spokój bardzo szybko odnajdą się wśród podlaskiej przyrody. Ogromną atrakcją jest zwiedzanie Białowieskiego Parku Narodowego. Możliwość zobaczenia żubrów na żywo to niesamowita sprawa. Kraina ta słynie również z ciekawych szlaków turystycznych i wyjątkowych obiektów, na przykład Skit w Ordynkach.

Mazury Garbate
Jeśli zadajesz sobie pytanie "Gdzie w Polsce na weekend?", to ten rejon jest idealną odpowiedzią. Leży on na granicy dwóch województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Jego teren rozciąga się do samej granicy z Kaliningradem. Największą atrakcją jest Puszcza Borowiecka. Warta uwagi jest również wieś Stańczyki. Znajdują się tam zabytkowe wiadukty kolejowe. W miejscu tym spotykają się różne kultury. 

Domki na Bora Bora. Wakacje w nich będą niezapomnianeBora Bora - ile kosztują wakacje na rajskiej wyspie w cieniu palm?

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: